comScore

Borussia Dortmund Borussia Dortmund

Bundesliga'da hangi takımlar Şampiyonlar Ligi'ne gidecek?

12 Mayıs 2018, Cumartesi 10:46
Bundesliga'da hangi takımlar Şampiyonlar Ligi'ne gidecek?

Almanya Ligi'nde son hafta maçlarında Şampiyonlar Ligi potasında heyecan yaşanacak.

FutbolArena - Almanya Ligi'nde sezonun son haftası bugün oynanacak karşılaşmalarla tamamlanacak. Bundesliga'da sezonu Bayern Münih şampiyon olarak tamamlamıştı. Schalke'nin ikinci olarak tamamladığı ligde 3. ve 4. sıra için büyük bir rekabet söz konusu. Şampiyonlar Ligi bileti almak için Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Hoffenheim ve Leipzig yarışıyor. 
 

Almanya'dan Şampiyonlar Ligi'ne gidecek olan takımlar 


Ligde 3. sırada 55 puanla yer alan Borussia Dortmund deplasmanda 52 puanla 4. sırada yer alan Hoffenheim ile karşılaşacak. Bayer Leverkusen 52. puanla 4. sırada bulunurken, Leipzig 50 puanla 6. sırada yer alıyor. İşte ihtimaller:

* Hoffenheim, Borussia Dordmund'u, Leverkusen ise sahasında iddiasız Hannover'i yenerse 3 takım 55 puanda olacak ve genel averajda önde olan 2 takım Şampiyonlar Ligi bileti alacak. 
Genel averajda son durum

Borussia Dortmund +19
Hoffenheim +16
Bayer Leverkusen +13

* Borussia Dortmund, Hoffenheim'i yener, Leverkusen berabere kalır veya kazanırsa Dortmund ile Leverkusen final biletini alacak. 

* Hoffenheim, Dortmund ile berabere kalır veya kazanırsa, Leverkusen de puan kaybederse bu kez Dortmund ile Hoffenheim Şampiyonlar Ligi'ne katılacak.

* Borussia Dortmund, Hoffenheim'ı yener, Bayer Leverkusen sahasında Hannover'e yenilir ve Leipzig de Hertha Berlin deplasmanında kazanırsa bu kez Şampiyonlar Ligi biletini alan takımlar Dortmund ile Leipzig olacak.


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!