comScore

Boluspor Boluspor

Boluspor - Ümraniyespor maçında kural hatası şoku!

19 Şubat 2017, Pazar 22:28
Boluspor - Ümraniyespor maçında kural hatası şoku!

Abdülkadir Özdamar, aynı pozisyonda iki sarı kart görmesine rağmen kırmızı kartla cezalandırılmadı.

FutbolArena - TFF 1. Lig'de sahne alan Boluspor - Ümraniyespor maçında yaşanan bir hakem olayı kafalarda soru işareti yarattı.
 

Boluspor oyuncusu Abdülkadir Özdemir aynı pozisyonda iki sarı kart gördü


44. dakikadaki tartışmada hakem Erkan Özdamar'a itiraz eden Bolusporlu Abdülkadir Özdemir, aynı pozisyonda iki sarı kart görmesine rağmen kırmızı kartla cezalandırılmadı.

OYUNCULAR HAKEMİN ETRAFINI SARDI
İlk sarı kartta hakemin önünde olan Abdülkadir Özdamar, çevresini saran arkadaşlarından sıyrılarak arkaya geçti. Bu sefer hakemin arkasında itirazlarını sürdüren oyuncu, bir de orada sarı kart gördü.

AYIRT EDEMEDİ Mİ?

TFF'nin resmi sitesinde yayınlanan maç raporunda hakem Erkan Özdamar, Boluspor oyuncusu Abdülkadir Özdemir'e tek sarı kart gösterdiğini yazdı. Hakemin o anki stres altında sarı kart gösterdiği oyuncuları ayırt edemediği öngörülüyor.
 

Boluspor - Ümraniyespor maçı kaç kaç bitti?


Ev sahibi Boluspor, 6. dakikada Rydell Poepon'un golüyle 1-0 öne geçti. Ümraniyespor ilk yarıda ürettiği ataklardan sonuç alamadı. 44. dakikada yaşanan ilginç pozisyonda Abdülkadir Özdemir çift sarı kart görmesine rağmen oyundan atıllmazken, bir sarı kart da Bolusporlu Anco Jansen'e gösterildi. İlk yarı Boluspor'un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda her iki takım da teknik direktörlerinin hamlelerine rağmen golle bulaşamadı. Boluspor, karşılaşmanın başında bulduğu gol sayesinde sahadan 1-0 galip ayrıldı.

Fuat Çapa yönetimindeki Bolu temsilcisi, aldığu bu galibiyetle puanını 31'e yükselterek 6. sırada yer aldı. Ümraniyespor ise maç eksiğine rağmen 29 puanda kalarak rakibinin 1 sıra altında 7. sıranın sahibi oldu.
 

Ümraniyespor Teknik Direktörü Erkan Sözeri'den açıklama


Ümraniyespor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, yaşanan olayla ilgili TFF 1. Lig hesabının sahibine konuşarak açıklamalarda bulundu. Erkan Sözeri, "Maçtan sonra televizyonda izlediğim görüntülere göre 18 numaralı Abdülkadir üst üste iki defa sarı kart görmüştür. Bunun karşılığı da futbolda belli. Hakem hocamız çok iyi maç yönetmesine rağmen hata yapıp kırmızı kartı es geçmiştir. Bu da hakem hocamızın talihsizliğidir. Bunun örneği de geçmişte Rizespor - Fenerbahçe yaşında yaşanıp, kural hatasından dolayı maç tekrar edilmiştir." diye konuştu. 


Boluspor - Ümraniyespor maçında kural hatası mı var, tekrar edilecek mi?TFF 1. Lig'de sahne alan Boluspor - Ümraniyespor maçında yaşanan bir hakem olayı kafalarda soru işareti yarattı.  Ümraniyespor 12 saat içimde itiraz ederse maç tekrar edilir. 44. dakikadaki tartışmada hakem Erkan Özdamar'a itiraz eden Bolusporlu Abdülkadir Özdemir, aynı pozisyonda iki sarı kart görmesine rağmen kırmızı kartla cezalandırılmadı. Görüntülerde Abdülkadir Özdemir iki kez sarı kart görmesine rağmen, TFF kayıtlarında Abdülkadir Özdemir tek sarı kartı gördü olarak yer alıyor.

Eski Tahkim Kurulu Üyesi Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada: “Eğer maç yayın kayıtlarında iki kez sarı kart gösterildiği varsa Ümraniyespor 12 saat içinde TFF'ye itiraz ederse kural hatası nedeniyle maç tekrar edilir” dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"