comScore

Bolivya'da futbola ambargo

17 Ağustos 2017, Perşembe 15:26
Bolivya'da futbola ambargo

Bolivya'da Futbolcular Birliği'nin (FABOL)  boykotu gerekçesiyle, 1.haftada oynanması gereken ama futbolcu maaşlarının uzun süredir ödenmemesinden dolayı bu hafta arasına ertelenen maçlar yine oynanmadı.

FutbolArena Dış Haberler - Bolivya'da 12 takımlı oynanan en üst düzey ligde yer alan Blooming, San Jose ve Universitario Sucre'de 2, Real Potosi ve Sport Boys'ta oyuncu maaşlarının 3 aydır ödenmediği bildirildi.

Bu şartlar altında futbolcuların kesinlikle sahaya çıkmayacaklarını bildiren FABOL, ikinci defa Bolivya Clausura'da maçların ertelenmesini sağladı.
Ligin yayıncı kuruluşu olan SportsTV Rights, anlaşma gereği haftalık oynanmayan her maç gereğince 13.500 Euro tazminat alma hakkına sahip.

KULÜPLER FIFA'YA BAŞVURACAK

Öte yandan bu durumdan en çok etkilenen 12 kulüpten 8'i sıkıntıları giderebilmek için bir çare olarak FIFA'ya başvurma kararı aldı. 

FIFA'nın ülke futboluna müdahale etmesini isteyen takımlar ise şu şekilde; Bolivar, Oriente Petrolero, Blooming, Sport Boys, Wilstermann, Guabira, Universitario Sucre ve San Jose.

Bu arada Bolivya Clausura'da hafta sonu oynanması gereken 5.hafta maçlarının halen oynanıp oynanmayacağı netlik kazanmadı.
 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)