comScore

Boca Juniors Boca Juniors

Fikret Orman için olay yaratan yazı! 'Efendilikten tek büyüğe' - Beşiktaş Haberleri

16 Nisan 2017, Pazar 14:21
Fikret Orman için olay yaratan yazı! 'Efendilikten tek büyüğe' - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın geçtiğimiz günlerde "Tek Büyük Beşiktaş" sözlerine sert bir cevap geldi. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Aram Sarafoğlu'nun açılış konuşmasının ardından divan kurulu üyelerine hitaben yaptığı konuşmada "Tek büyük Beşiktaş." ifadelerine sert tepki geldi. 
 

Fikret Orman'dan "tek büyük" Beşiktaş sözleri


Fikret Orman açılış konuşmasının ardından yaptığı açıklamalarda, "Beşiktaş adeta şahlanmış durumda. Buraya gelmeden önce bir gazetede ‘Türkiye'nin tek büyüğü Beşiktaş' yazıyordu. Buna rağmen nedir pay edemediğimiz hala anlamış değilim. 7 hafta kala 3. yıldızı takmaya yakınız. UEFA'da 2-1'lik bir skor var herkes moral bozmuş durumda. Bunu da anlamıyorum. Burada yeneceğiz ve bu turu da geçeceğiz. Basketbol takımımızın bugün 4'te maçı var. Çok iyi gidiyor Ufuk hoca ve talebeleri. Hentbol takımı tekrar şampiyon oldu. Nedir pay edemediğimiz”" ifadelerini kullanmıştı. 
 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a Gürcan Bilgiç'ten "tek büyük" göndermesi


Sabah Gazetesi yazarı Gürcan Bilgiç, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın tek büyük sözlerinin ardından 16 Nisan Pazar günkü köşesinde son derece gündem yaratacak bir yazı kaleme aldı. 

"EFENDİ BEŞİKTAŞ DİYE GAZETELERE İLAN VERİRKEN..."

“Efendi Beşiktaş” diye gazetelere ilan veren bir kulübün başkanı olarak, “tek büyük” söylemini bir daha düşünsün bakalım... O ilana veya iddia ettikleri felsefenin içinde böyle bir “kibir” var mı, yok mu; bir baksın...

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY BAŞKANLARINDAN İZİN İSTİYORDUN."

Hiç sevmem bu tip yazıları. Edilmiş kelamlar veya kesilen ahkamlar üzerine konuşmak, aslında yapanı önemsemek anlamına gelir. Ancak sevgili Fikret Orman, aynı replikleri o kadar çok tekrarlamaya başladı ki; Hulusi Belgü'nün deyimi ile "evrim sürecine" girdi. Çok değil, iki sezon önce Fenerbahçe ve Galatasaray başkanlarından oynamak için statlarını isteyen Fikret Orman, şimdi "Tek büyük var" dedi. Bir statla ve bir şampiyonluk ile kendisini ve kulübünü mahallenin abisi ilan etmekte tereddüt etmiyor. Bu tip ego patlamalarının canlı örneklerini çokça gördüğümüz için, Fikret Orman'ın da nereye doğru gittiği tahmin etmek zor değil.

Çünkü, daha iki ay önce Divan Kurulu toplantısını önlemek için stadın kapılarına kilit astı. Toplantıya gelenler ile Orman ve yönetiminin arası pek iyi değil. Divan Başkanı'nı da pek sevmiyor muhtemelen. Ama kulübün kendi dinamikleri içinde çözüm bulmak yerine, "astım-kestim" kararlılığında ilerliyor.

En muhteşem cümlesi, "Divan Kurulları muhalefet yapma yeri değildir" şeklinde olanı. Kulübün 25 yıllık, üyelerinin toplandığı platformda eleştiri yapılamayacağını, yönetimin kararlarının sorgulanamayacağını söylüyor. Peki ya toplantılar neden yapılıyor, neden yönetim sözcüsü mali durum veya performanslar hakkında bilgi veriyor?
Bir kulübün "en eskileri" iyi veya kötü durumu tartışmayacaklarsa, fikirlerini söylemeyeceklerse, yöneticileri doğru veya yanlış uyarmayacaklarsa, ne yapacaklar?

"DOKUNULMAZLIĞIN PEŞİNE DÜŞMÜŞ"

Fikret Orman nedense bir dokunulmazlığın peşine düşmüş ve her yaptığının, her söylediğinin, her kararının sorgulanmadan kabul edilmesini ister hale gelmiş. Peki; "Feda" dedikleri beş sezon önce böyle miydi? "Efendi Beşiktaş" diye gazetelere ilan veren bir kulübün başkanı olarak, "tek büyük" söylemini bir daha düşünsün bakalım. O ilana veya iddia ettikleri felsefenin içinde böyle bir "kibir" var mı, yok mu; bir baksın.

"TAKIMI ŞENOL GÜNEŞ DEĞİL, BEN ŞAMPİYON YAPTIM DERSE..."

"Evrim süreci" denildi, gelişmeleri bekleyin. Bir sonraki ahkam da, "Takımı Şenol Güneş değil, ben şampiyon yaptım" derse şaşıracak mıyız? Ya da "Fenerbahçe ile Galatasaray kötü olduğu için şampiyon olduk. Haybeye övünmesinler" diyerek şampiyonluğunu gerekçelendirirse ne olacak? Evrim tamamlanacak.

"Söyleyene değil, söyletene bak" demiş atalarımız. Bu nedenle Aziz Yıldırım ve seleflerinin nezdinde Dursun Özbek'i de tebrik edelim. Duruşu, yönetim tarzı, planlaması ve sakinliği ile tanıdığımız Fikret Orman'ı ne hale getirdiler.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!