comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Bülent Uygun, Fenerbahçe'ye bileniyor

21 Şubat 2017, Salı 20:58
Bülent Uygun, Fenerbahçe'ye bileniyor

Gaziantepspor teknik direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe maçı öncesi çok iddialı...

FutbolArena - Süper Lig'de son 2 haftada aldıkları 4 puan ile çıkışa geçen ancak halen son sırada bulunan Gaziantepspor'da teknik direktör Bülent Uygun, Fenerbahçe maçı öncesi iddialı...

Uygun "Bütün takımla benliğimizle her şeyimizi ortaya koyup Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz" derken, Medipol Başakşehir deplasmanında kazanmak için oynadıklarını söyledi.


Bülent Uygun'un Medipol Başakşehir maçı yorumu


Uygun, "İstanbul'a kazanmak için gitmiştik. Hafta içerisindeki hazırlıklarımız o yöndeydi. Çünkü puanlara çok ihtiyacı olan bir takım durumundayız. Bulunduğumuz konum itibariyle ligde kalabilmek bizim için Anadolu'da şampiyon olmuş kadar değerli şuanda özellikle yeni sezonda ligde kalıp devam eden takımlar bekli de bundan sonraki sürecin içinde her zaman şampiyonluğa oynayabilecek ekonomik katkıyı kendilerinde bulacaklar. Doğru sistem doğru ekol ve iyi bir yönetim anlayışı ile birlikte kurumsallaştığı zaman bu gelen ekonomik maddiyat sizin şampiyon olmanızın önünü açacaktır diye düşünüyorum. O yüzden kalmamız gerekiyor. Başakşehir maçında da birçok pozisyona girdik. Kazanmak adına bütün yüreğimizi ortaya koyduk. Ama bir puan aldık. Şimdi önümüze bakıyoruz. Bizi de bugün itibariyle de çok önemli bir maç bekliyor” ifadelerini kullandı.


Bülent Uygun Fenerbahçe maçı öncesi ne söyledi?


Fenerbahçe maçı hakkında konuşan Uygun, ”Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz. Hem de bütün takımla, benliğimizle her şeyimizle kazanıp hem takım olarak hem şehir olarak havaya girmeyi ve burada aldığımız 3 puanla birlikte de önümüzdeki haftalara umutlu ve huzurlu bir günler geçirmeyi ve hayalimiz olan kümede kalmayı gerçekleştirecek en büyük adımlardan biri olarak görüyoruz. Ben futbolcu kardeşlerime inanıyorum. O yüreği o mücadeleyi o hırsı göstereceklerdir. Taraftarımızdan da o gün bütün stadyumu doldurmalarını bu kardeşlerime son dakikaya kadar destek olmaları kazanma adına da onlarla birlikte sahada mücadele etmelerini istiyorum. İnşallah kazanacağız. Bizim rakibin gücü değil biz ne yapabileceğimize bakıyoruz. Oyun felsefimiz sistemimiz taktiğimiz her şeyimizle bu hafta içinde hazırlanacağız. Kazanma adına sahada yüreğimizle hep beraber olacağız” şeklinde konuştu.


Bülent Uygun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ne konuştu?


Geçtiğimiz Pazar günü havaalanında Cumhurbaşkanı ile görüştüğü görünen Bülent Uygun, Recep Tayyip Erdoğan'la ne konuştuğunu da açıkladı.
Uygun, ”Gaziantepspor'u sordu. Ekonomik olarak çok borçların olduğunu ve onların ödendiğini anlattım. Yönetim olarak elden geldiği kadar şu andaki bulunduğu borç durumunda 10 milyon dolara tüm borçların bittiğini anlattım. O da tabii takım halinde çok sevindi. Bazı eksiklikler tesis yönünden yeniden bir tesise ihtiyaç olduğunu ve bunun gibi güzel dostane bir konuşmamız geçti. O yüzden her şey mükemmel inşallah Gaizantepspor kümede kalır. Biz bu takım halinde futbolcu kardeşlerimizle bunu başarırız diye düşünüyorum. Türkiye'de 6 yabancının oynadığını biliyordu. Bu kadar yabancının olduğunu bilmiyordu. Yani bizim gençlerimizin ülkemizde bu kadar sahip çıkılmasını gerektiğini bu imkanların çıkması için seferberlik ilan ettiğini bu anlamda bu eksikle ilgili zaten kendisi de gerekli yerlere bilgiyi verir” dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)