comScore

Black Friday (Kara Cuma) nedir? Black Friday indirimi yapan markalar? Black Friday neden indirim yapılıyor?

29 Kasım 2019, Cuma 10:11
Black Friday (Kara Cuma) nedir? Black Friday indirimi yapan markalar? Black Friday neden indirim yapılıyor?

Black Friday nedir, Black Friday indirimleri sosyal medyada gündem olurken indirim yapan firmaları haberimizde bulabilirsiniz.

Black Friday nedir, Black Friday ne demek, Black Friday tatil mi, Black Friday indirimi yapan firmalar, Black Friday indirimi olan markalar, Black Friday indirimi son dakika şeklinde yapılan aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Yılda 1 kez yapılan ve "Kara Cuma" olarak adlandırılan Black Friday indirimlerinin nedenini merak eden ve Black Friday indirimleri yapan markaları öğrenmek isteyenler için haberimizi hazırladık. 
 

Black Friday nedir? Black Friday tatil mi? Kara Cuma ne demek?


Black Friday ne demek şeklinde yapılan aramaların yanında Kara Cuma olarak adlandırılan 29 Kasım Cuma gününün anlamıyla ilgili detayları hazırladık. Black Friday, Amerika'da Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denmektedir. 1932 yılından bu yana Noel alışverişi olarak kabul edilir. Kara Cuma denilen Black Friday gününde birçok marka indirimlere gider ve mağazalar erken açılıp çok geç saatlerde kapanır. Amerika'da Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de ise Black Friday günü yapılır. Birçok internet sitesi ve mağazalar Kara Cuma olarak adlandırılan Black Friday gününde indirim uygulayarak insanların alışveriş yapmalarına imkan tanır.
 

Black Friday indirimi yapan markalar hangileri? Black Friday indirimleri nerede?


Black Friday olarak adlandırılan ve Türkiye'de Kara Cuma olarak sunulan 29 Kasım Cuma 2019 gününde birçok internet sitesinde indirimler uygulanıyor. Black Friday indirimlerini uygulayan internet siteleri arasında Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi birçok site yer alıyor. Bunun yanından Zara, Defacto, LC Waikiki, Mavi gibi birçok giyim markalarında da Black Friday indirimleri müşterileri bekliyor. 

BLACK FRIDAY İNDİRİMLERİ

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!