comScore

Galatasaray Galatasaray

Yusuf Akyel: 'Bir gün mutlaka Galatasaray'a döneceğim'

12 Şubat 2015, Perşembe 23:53
Yusuf Akyel: 'Bir gün mutlaka Galatasaray'a döneceğim'

Fenerbahçe ve Galatasaray alt yapısında oynayan Yusuf Akyel Lig Radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuk oldu.

FutbolArena Röportaj - Fenerbahçe ve Galatasaray alt yapısında oynayan Yusuf Akyel Lig Radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuk oldu.


Altınordu takımından neden ayrıldım anlayamadım
Manisaspor'a geleli çok uzun süre olmadı ama bu takımda Süper Lig havasını kolaylıkla hissedebiliyorsunuz. Altınordu takımından neden ayrıldığımı inanın bende anlamadım çünkü son maçta asist yaptım ve puan kazandırdım ama ne olduğunu anlamadan benim gitmem gerektiğini söylediler.


Kısa süre Galatasaray ve Fenerbahçe alt yapılarında oynamasının hikayesi;

Ben Tekirdağ Çorlu doğumluyum. Babam benim futbol hastası ve ağır bir Galatasaray tarafatarıdır. Galatasaray'ın başarılarını izleyerek büyüdüm ve babamın desteği ile herzaman bu sempati ile büyüdüm. 7-8 yaşlarında Çorluspor da futbola başladım. Zaman geçti Fenerbahçe'nin Fikirtepe'de bulunan turnuvasında maçlar oynadım ve milli takımın alt yaş kategorilerine çağrıldım. Galatasaray'da Ahmet Keskinkılıç ve Recep Yazıcı hocalarım beni değerlendireceklerini söyleyerek düşündüklerini söylediler. Hatta lise dönemi olduğu için oda bulunamadı ama Recep hocada okuluda boşlamamı söyledi. Bende oynamak istediğim için Fenerbahçe'de alt yaş kategorilerinde Hasan Özdemir ile çalışmaya başladı. Çok ciddi bir sakatlık geçirerek ayağım kırılmıştı.


Galatasaraylı olduğumu söylemem ayrılmama neden oldu

16 yaşımdayken bana aile bilgileri mesleği ve hangi takımı tuttuğumu soruyorlardı bende ilk etapta takım tutmuyorum dedikten sonra Hasan hocaya gittim ve sordum ne yazıyım diye oda hangi takımı tutuyorsan yaz dedi ve bende Galatasaray yazdım. Hatta Galatasaray'ın maçlarını bile tesislerde izliyordum. Daha sonra ben yerimde saymaya başladım benim yaş grubumdan bazı oyuncular yükseldi ve bazı oyuncular bu duruma tepki koyduğunu düşünüyorum. Önce Galatasaray'da çalışan Halim hoca ile Gebele takımında yarım dönem geçirdi ve daha sonra Galatasaray alt yapısına geri döndüm. Paf takımında 2 sene geçirdim ve o dönemde Rijkaard bulunuyordu. Hocalarımda beni çok tutuyordu mesela Semih Kaya yukarıya alındı bende tutunamamıştım.


Adana Demirspor'da taraftarın ne demek olduğunu öğrendim

Hocalarda alt yapıda değişince ayrılmak zorunda kaldıktan sonra sudan çıkmış balığa döndüm. Konya Şeker takımında Mehmet Altıparmak 18 yaşımda profesyonel yaptı ve 3 sene oynarken kaptanlığa kadar yükseldim. Benim için Konya ikinci memleketim diyebilirim. Yükseliş sürecinde 9 gol 9 asist yapınca birçok süperlig takımından teklif aldım en ilgi çekeni Adana Demirspor'du imza attım. İlk kez Demirspor'da taraftarın ne olduğunu gördüm ve anladım. Mustafa Uğur dahil olmak üzere oynadığım her süre çok değerliydi.


Galatasaray'a tekrar geri döneceğim

Galatasaray ben de yarım kalan bir hikayedir. Tekrar konuşunca tüylerim diken diken oluyor. 5 yıl önce Galatasaray'dan ayrıldığımda bu hırsım vardı şimdi daha fazla hırslandım. Artık 23-24 yaşıma geldiğim için olgunlaştım. Bir gün mutlaka Galatasaray'a veya büyük bir takıma gideceğim.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.