comScore

Bir başarı öyküsü! Mircea Lucescu anlattı

27 Nisan 2021, Salı 20:13
Bir başarı öyküsü! Mircea Lucescu anlattı

Mircea Lucescu, Dinamo Kiev'de bu sezon şampiyonluk öyküsünü anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Dinamo Kiev'in başında bu sezon ligde şampiyon olarak Shakhtar Donetsk'in 4 yıllık serisini bitiren Mircea Lucescu, bu önemli başarının ardından Rumen basınına röportaj verdi ve neler yaşadığını, neleri değiştirdiğini anlattı. 

"EFSANE OLMAK İSTEMİYORUM!"
Romanya'da da çalışabilirdim ama en üst düzeyde bir yüzleşmeye ihtiyacım vardı. Bazıları beni efsane olarak görüyor. Katılmıyorum. Efsane olmak istemiyorum. Yaşamak istiyorum. 

"EN İYİSİ İKİNCİLİKTİR FİKRİNİ AKILLARINDAN YOK ETTİM"

Shakhtar Donetsk'in üst üst 4 şampiyonluğundan sonra Dinamo Kiev futbolcuarı ikincilik fikrine alıştı. Önce bunu yıktım. Herkes Shakhtar'ın iyi olduğunu düşünüyordu. Ben ise bu düşünceleri değiştirdim. Her zaman yeni başarılar, şampiyonluklar için çabalamaları gerektiği inancını oyuncularıma aşıladım. 

"OĞLUM ARADI! PES ETME BABA DEDİ"

Dinamo Kiev'de bu sezon aynı zamanda kendimle yüzleştim. Zor bir yıl oldu. Özellikle başlangıcı. Beni istemiyorlardı. Oğlum aradı. Baba, pes edemezsin, devam etmelisin dedi. Mesela transfer istemediğimi kimse bilmiyor. Paranın altyapıya yatırılmasını istedim. aranın altyapıya yatırılmasını istedim. Tesisler, altyapı, spor salonları ve en önemlisi antrenman sahalarına. Transferden önce bunlar önemliydi. Ben öncelikle oyuncularımın en iyi koşullara sahip olmasını istiyorum. 

"TAKIMDA NELER DEĞİŞTİ?"

Takımda neler değişti? Antrenman yoğunluğu metotları ve bireysellik. Öncelikle sağlam bir temel oluşturduk. Bu temel üstüne bir inanç ekledik. Futbol bir doğaçlama oyunudur. Ancak her şey sağlam temel ve kusursuz bir organizasyon ile başar. Bunun üstüne inşa ederek devam edersiniz. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!