comScore

Binali Yıldırım'dan İzlanda'daki skandal ile ilgili açıklama

10 Haziran 2019, Pazartesi 17:12
Binali Yıldırım'dan İzlanda'daki skandal ile ilgili açıklama

Binali Yıldırım, A Milli takımın İzlanda deplasmanında maruz kaldığı skandalla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Euro 2020 elemelerinde A Milli takımın İzlanda ile deplasmanda oynayacağı maç öncesi havaalanında yaşanan skandal hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da açıklamalarda bulundu. 

İzlanda'da havaalanında milli takım kafilesinin saatlerce bekletilmesi ve bununla birlikte Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatılması Türkiye Futbol Federasyonu'nu da ayağa kaldırırken, Binali Yıldırım ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı. 
"GENÇLERİMİZİN MORALİNİ BOZMAK İÇİN"

Bizim gençlerimizin moralini bozmak için modası geçmiş yollar izliyorlar. Bu hareket bizim çocuklarımızı daha da hırslandıracaktır. Milli takımımıza ve Şenol Hocaya başarılar diliyorum. Vaktim olursa gitmek istiyorum.
 

İzlanda - Türkiye havaalanında tuvalet fırçası uzatan kişi kim?


TRT Spor'a konuşan İzlanda Gazeteciler Birliği Başkanı Eirkur Asgeirsson, "Türk halkından özür diliyoruz. Orada yapılan yanlıştan dolayı çok üzgünüz. Bu kişinin kim olduğunu bilmiyoruz. Belki de bir turist olabileceği konuşuluyor. Bulmaya çalıştık ama hiç kimse tanımadı. Şu ana kadar kimliğini belirleyemedik. Belki de İzlandalı değil. Havaalanının güvenliğinden sorumlu kişiyle bir görüşme yaptık. 2015'te Konya'da İzlanda Milli Takımı'nın da aynı sorunları yaşadığını söyledi. Konya Havaalanı'nın o tarihte onaylı olmaması nedeniyle böyle bir durum yaşanmıştı." dedi.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)