comScore

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

10 Haziran 2019, Pazartesi 14:00
Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayınının ne zaman ve hangi kanalda olacağı açıklandı. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını saat kaçta, hangi kanalda? Detaylar haberimizde.

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın saat kaçta, hangi kanalda? Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınını kim yönetecek? Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayınının moderatörü kim olacak sorularının yanıtları belli oldu. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın tarihi, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tarihi, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu hangi gün yayın, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın hangi gün?
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını ne zaman olacak? Canlı yayın hangi kanalda?


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki yayının tarihi belli oldu. Yıldırım ile İmamoğlu'nun karşı karşıya geleceği canlı yayın 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de başlayacak. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınını isteyen tüm kanallar yayınlayabilecek.
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayınının moderatörü kim olacak? Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın sunucusu kim?


Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki yayını kimin yöneteceği de merak ediliyordu. Binali Yıldırım'ın ortaya attığı ilk isim olan Uğur Dündar bu teklifi kabul etmemişti. Fox TV'de sabah haberlerini sunan ve daha önce defalarca iki adayı da ekrana çıkaran İsmail Küçükkaya'nın bu oturumu yöneteceği belirtildi.
 

Binali Yıldırım kimdir, nereli? Binali Yıldırım hayatı wikipedia


Binali Yıldırım (d. 20 Aralık 1955; Refahiye, Erzincan), Türk siyasetçi ve mühendis, Türkiye'nin 27. ve son başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı ve AK Parti'nin üçüncü genel başkanı. Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı görevine Mayıs 2016'da başladı. Başbakanlık görevinden önce 2002-2013 ve 2015-2016 yılları arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi. Ayrıca 2014 ve 2015 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı.

Yıldırım, 2002 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul milletvekili seçilmeden önce 1994 ve 2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri'nde genel müdür olarak görev yaptı. Abdullah Gül tarafından kurulan 58. ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 59. hükûmetlerde ulaştırma bakanlığına getirilerek Marmaray ve Yüksek Hızlı Tren gibi birçok projeyi yönetti.
2013'te hükûmetteki görevinden ayrılan Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den İzmir'de belediye başkan adayı olsa da seçilemedi. Partisinde uygulanan üç dönem kuralından dolayı Haziran 2015 genel seçimlerine katılamadı ancak Kasım 2015'teki genel seçimlerde kuralın esnetilmesiyle tekrar meclise girdi ve 64. Hükûmet'te tekrar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yer aldı. Ahmet Davutoğlu'nun istifası üzerine Mayıs 2016'da yapılan olağanüstü kongrede partisinin genel başkanı seçilerek 65. Hükûmet'te başbakanlık görevine başladı. Başbakanlığının ilk aylarında ülkesinde bir darbe girişimi gerçekleşti.

Erdoğan'ın sadık bir destekçisi olan Yıldırım, "düşük profilli" bir başbakan olarak anıldı ve elinde tuttuğu başbakanlık makamına son verip parlamentonun gücünü azaltarak Erdoğan'a daha fazla güç veren bir başkanlık sistemine destek verdi.[1] 2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumunda başkanlık sisteminin kabülünden sonra 3. Adalet ve Kalkınma Partisi Olağanüstü Kongresi'nde istifa ederek AKP Genel Başkanlığı'ndan istifa etti ve yerine Erdoğan seçildi. Temmuz 2018'de Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı seçildi. Şubat 2019'da bu görevinden istifa ederek 2019 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul belediye başkanı adayı oldu ancak seçilemedi. 23 Haziran 2019'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Ak Parti'den tekrar aday gösterilmiştir.

BİNALİ YILDIRIM TWITTER ADRESİ TIKLA 
 

Ekrem İmamoğlu kimdir, nereli? Ekrem İmamoğlu hayatı


1970 Trabzon doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olan Ekrem İmamoğlu, yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında yüksek lisans yaptı. 1992'de inşaat ve taahhüt işlerine giren Ekrem İmamoğlu, aile şirketinde iş hayatına başladı. Ardından bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Ekrem İmamoğlu okul yıllarında amatör olarak futbol da oynadı. 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve ardından 2014 seçimlerinde de Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde yaptığı projelerle dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Ekrem İmamoğlu 1991 yılından bu yana Beylikdüzü'nde yaşamaktadır.

EKREM İMAMOĞLU TWITTER ADRESİ İÇİN TIKLA

Futbolrena Haber Turu (17 Eylül 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.