comScore

Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu canlı yayınını Uğur Dündar mı sunacak? (Uğur Dündar kimdir?)

08 Haziran 2019, Cumartesi 13:56
Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu canlı yayınını Uğur Dündar mı sunacak? (Uğur Dündar kimdir?)

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tartışmasını kimin sunacağı merak ediliyordu. Binali yıldırım canlı yayın tartışmasını Uğur Dündar'ın sunabileceğini söyledi. Uğur Dündar kimdir, kaç yaşında? Uğur Dündar'dan Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tartışması için açıklama geldi.

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tartışması gündem oldu! Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta başlayacak gibi soruların yanında Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu tartışmasını kimin yöneteceği merak ediliyordu. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu programının sunucusu, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayınının sunucusu Uğur Dündar mı sorularının yanıtları merak ediliyor. Uğur Dündar kimdir, Uğur Dündar kaç yaşında, Uğur Dündar hayatı gibi merak edilen konuların yanıtlarını haberimizde hazırladık. 
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu tartışmasını kim sunacak? Uğur Dündar'dan Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın açıklaması


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak canlı yayını kimin sunacağı merak ediliyordu. Binali Yıldırım konuyla ilgili, "Uğur Dündar gibi meslekte tecrübeli bir isim olabilir" açıklamasını yapmıştı. Ekrem İmamoğlu ise programın yapılması durumunda yönetecek kişinin kendisi için önemli olmayacağını belirtmişti. Uğur Dündar konuyla ilgili yaptığı paylaşımlarda şunları söyledi:

"Duydukları güven nedeniyle teşekkür ederim. Uğur Dündar'da adaletin terazisi şaşmaz .Meslekte ilk günden bu yana dürüst, ilkeli, güvenilir olmaya çalıştım. Babamın şerefli soyadını evlâtlarıma tertemiz bırakmak için yaşadım. Haksızlıklara, iftiralara uğradım yılmadım. Hakikatin mutlaka hedefine ulaşacağına inandım. 50'nci yılımda bağımsızlık ve güven ödülü aldım."
   

Uğur Dündar kimdir, kaç yaşında? Uğur Dündar nereli? Uğur Dündar hayatı wikipedia


Dündar, 28 Ağustos 1943'te İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Akören köyünde doğdu.[2][3] Lise öğrenimini Vefa Lisesi'de tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu.
Yasemin Baradan Dündar ile evlendi ve 3 çocuğu oldu.

970 yılında TRT tarafından açılan bir sınavı kazandı ve televizyon yapımcısı olarak çalışmaya başladı ve Resmî Gazete yazarı oldu. Aynı yıl içinde Birleşik Krallık'ta BBC'nin "Televizyonda Yapım-Yönetim" kursuna katıldı. Türkiye'ye döndükten sonra TRT'de yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak değişik televizyon programlarına imza attı.

TRT'de 19 yılı aşkın süreyle çalıştı. 1986 yılında Hürriyet yazarı olan Uğur Dündar, Türkiye'de araştırmacı televizyon gazeteciliğini başlatan kişidir.

1992 yılında Show TV'ye geçen Uğur Dündar, 1994 yılında Hürriyet, Aydın Doğan'a satılmasından sonra 1995'te Show TV'ye veda edip Kanal D'ye geçti. 2000 yılında Show TV'ye geri dönüp Star TV'ye geçti. Star TV'de Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve Star TV'ye geçtikten sonra Star yazarı oldu. 2001 yılında ise Kiss TV ve Sabah Gazetesi'nde çalıştı. 2002 yılında atv'ye geçip tekrar Star TV'ye geçerek Star yazarı tekrar oldu. Ardından tekrar Kanal D'ye geçti. 2004 yılında CNN Türk ile ortak yayın yapmıştır.

2008 yılında Uğur Dündar son olarak Star Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü ve ana haber bülteni sundu. 2010 yılında yeniden Hürriyet'e çalıştı.

Bugüne kadar çok sayıda programa imza atan Uğur Dündar haber programı Arena'nın genel yönetmenliğini yaptı. Yıllardır ülkenin gündemini takip eden Arena programıyla çok sayıda ödülün sahibi oldu.

2011 yılında Star TV, Doğuş Grubu'na satıldıktan sonra Star TV'ye veda etti.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde "Televizyon Programcılığı" derslerinde lisansüstü hocalık yaptı.

2012 yılında kısa bir süre Milliyet'e geçti. Sonra da arkadaşı Emin Çölaşan tarafından Sözcü'ye geçti. Mart 2013'te başladığı Artı Bir Tv'de kısa bir dönem ana haber bülteni sundu.

Halen Sözcü Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman olacak? 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında tartışacak. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının tarihi ve kanalı merak ediliyordu. Cumhur İttifakı'nın adyaı Binali Yıldırım geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu ile tartışmaya çıkmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu da canlı yayına çıkmak istediği dile getirmişti. Son yapılan açıklamalara göre Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tatışması kesinleşti. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının ne zaman olacağı 10 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)