comScore

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın ne zaman, hangi kanalda?

08 Haziran 2019, Cumartesi 13:45
Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın ne zaman, hangi kanalda?

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın tarihi, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın hangi kanalda gibi aramaların yanıtları haberimizde.

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu hangi kanalda olacak, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu kanalı, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı kanalı, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını ne zaman, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın tarihi, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tarihi, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu hangi gün yayın, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayın hangi gün, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın günü, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınını kim sunacak? gibi soruların yanıtları haberimizde. 
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman olacak? 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında tartışacak. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının tarihi ve kanalı merak ediliyordu. Cumhur İttifakı'nın adyaı Binali Yıldırım geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu ile tartışmaya çıkmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu da canlı yayına çıkmak istediği dile getirmişti. Son yapılan açıklamalara göre Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tatışması kesinleşti. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının ne zaman olacağı 10 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını hangi kanalda olacak? Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu saat kaçta, hangi kanalda?


Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak canlı yayının hangi kanaldan yayınlanacağı da merak ediliyordu. Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım tartışmanın bir kanal yerine stüdyoda yapılmasını ve isteyen tüm kanalların programı canlı yayınlayabileceğini açıkladı. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayının isteyen tüm kanallardan yayınlanması bekleniyor. 


 

Binali Yıldırım kimdir, nereli? Binali Yıldırım hayatı wikipedia


Binali Yıldırım (d. 20 Aralık 1955; Refahiye, Erzincan), Türk siyasetçi ve mühendis, Türkiye'nin 27. ve son başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı ve AK Parti'nin üçüncü genel başkanı. Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı görevine Mayıs 2016'da başladı. Başbakanlık görevinden önce 2002-2013 ve 2015-2016 yılları arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görevlendirildi. Ayrıca 2014 ve 2015 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yaptı.
Yıldırım, 2002 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul milletvekili seçilmeden önce 1994 ve 2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri'nde genel müdür olarak görev yaptı. Abdullah Gül tarafından kurulan 58. ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 59. hükûmetlerde ulaştırma bakanlığına getirilerek Marmaray ve Yüksek Hızlı Tren gibi birçok projeyi yönetti.

2013'te hükûmetteki görevinden ayrılan Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den İzmir'de belediye başkan adayı olsa da seçilemedi. Partisinde uygulanan üç dönem kuralından dolayı Haziran 2015 genel seçimlerine katılamadı ancak Kasım 2015'teki genel seçimlerde kuralın esnetilmesiyle tekrar meclise girdi ve 64. Hükûmet'te tekrar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yer aldı. Ahmet Davutoğlu'nun istifası üzerine Mayıs 2016'da yapılan olağanüstü kongrede partisinin genel başkanı seçilerek 65. Hükûmet'te başbakanlık görevine başladı. Başbakanlığının ilk aylarında ülkesinde bir darbe girişimi gerçekleşti.

Erdoğan'ın sadık bir destekçisi olan Yıldırım, "düşük profilli" bir başbakan olarak anıldı ve elinde tuttuğu başbakanlık makamına son verip parlamentonun gücünü azaltarak Erdoğan'a daha fazla güç veren bir başkanlık sistemine destek verdi.[1] 2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumunda başkanlık sisteminin kabülünden sonra 3. Adalet ve Kalkınma Partisi Olağanüstü Kongresi'nde istifa ederek AKP Genel Başkanlığı'ndan istifa etti ve yerine Erdoğan seçildi. Temmuz 2018'de Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı seçildi. Şubat 2019'da bu görevinden istifa ederek 2019 Türkiye yerel seçimlerinde İstanbul belediye başkanı adayı oldu ancak seçilemedi. 23 Haziran 2019'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Ak Parti'den tekrar aday gösterilmiştir.

BİNALİ YILDIRIM TWITTER ADRESİ TIKLA 
 

Ekrem İmamoğlu kimdir, nereli? Ekrem İmamoğlu hayatı


1970 Trabzon doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olan Ekrem İmamoğlu, yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında yüksek lisans yaptı. 1992'de inşaat ve taahhüt işlerine giren Ekrem İmamoğlu, aile şirketinde iş hayatına başladı. Ardından bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Ekrem İmamoğlu okul yıllarında amatör olarak futbol da oynadı. 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve ardından 2014 seçimlerinde de Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde yaptığı projelerle dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Ekrem İmamoğlu 1991 yılından bu yana Beylikdüzü'nde yaşamaktadır.

EKREM İMAMOĞLU TWITTER ADRESİ İÇİN TIKLA

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"