comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bilal Meşe: 'Terim, Ardaları artık almaz çünkü o söz…'

08 Eylül 2016, Perşembe 14:58
Bilal Meşe: 'Terim, Ardaları artık almaz çünkü o söz…'

“Fatih Terim, ‘burası yıldızların takımı, hocanın takımı değil diyen' oyuncu ve oyuncuları almaz”

FutbolArena Röportaj - Arda Turan başta olmak üzere Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Gökhan Gönül ve Hakan Balta'nın  Milli Takım'a tekrar dönüp dönmeyeceğine ilişkin Billa Meşe, “ kapalı kapılar ardında ufukta hiç de ‘barış' görünmüyor da ondan!” diye yazdı. Bilal Meşe'ye neden diye sorduk. 

Bilal Meşe'ye göre Ömer Toprak'ın yolu da kapalı.

“Barış olacak ve oyuncular alınacak” denilirken siz böyle bir şık yok diye yazdınız. Bu iddialı yazının ardından ne var?

Evet genel görüşün aksine Terim'in bu oyuncuları kadroya almayacağını düşünüyorum. 43 yıldır Terim'i tanıyorum. Nasıl olur dersen; olağanüstü gelişmeler olursa Terim alır.

Oldukça iddialısınız…?

Terim, bu oyuncuları alacak olsaydı eğer Hırvatistan maçında kadroda olurlardı. Kabul edelim ki Terim çok büyük bir risk aldı. Maç çok farklı bitseydi hoca ne olacağını bilmiyor muydu? Bu riski alan Terim, sonuna kadar çarpışa çarpışa yoluna devam eder.

Terim sadece prim meselesi değil dedi. Siz Fransa'da da takımı takip ettiniz. Nedir ipleri koparan? Sizi “Terim bu oyuncuları almaz” yazısına iten neden?

Mesele sadece prim meselesi değil tabii. Yaşanmış bir çok olay var ama esas konu şu: Arda'nın Fransa'daki çıkışı. Bir toplantıda oyunculara ‘bu takım yıldızların takımı. Hocanın değil' diye söylemesi. Bunu hiç bir teknik adam kabul etmez. Bu bence hocada tamiri zor bir yara açtı. Bu yüzden ben bu defterin kapandığını ve bu oyuncuları almayacağını düşünüyorum.  Arda'da Terim'in hakkı çoktur.

Bugün kadroya alınmayanlar, Arda'nın ‘bu takım yıldızların takımı. Hocanın değil' görüşü üzerinde birleşip, öyle mi hareket ediyorlar?

Evet benim bildiğim bu. Terim'i tanımak lazım. Bu konuda ödün vermez. Mesele sadece prim meselesi olsaydı Terim ‘mesele sadece prim meselesi değil' demezdi. 

Bundan sonra Ömer Toprak olur mu?

Olacağını sanmıyorum. Hoca aldığı kararla, savaşa savaşa yoluna devam eder. Hırvatistan maçında mücadele eden oyuncular bunu gösterdi. Terim, kararlarından kolay kolay dönmez. Yoluna bakar.

Haber: Aydın Cingöz 


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.