comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Mersin İdmanyurdu maçında kim, nasıl oynadı?

17 Ağustos 2015, Pazartesi 01:07
Beşiktaş'ın Mersin İdmanyurdu maçında kim, nasıl oynadı?

Beşiktaş'ın 5-2 kazandığı Mersin İdmanyurdu deplasmanında hangi futbolcu nasıl oynadı? 

FutbolArena Analiz - Oğuzhan ve Cenk'in öne çıktığı karşılaşmada, Beşiktaş'ta biraz Rhodolfo ve Tosic dışında tüm futbolcular taktiğe bağlılık açısından sınıfı geçti. 
 
Tolga Zengin : Son 15 dakikaya kadar çok tehlikeli top gelmedi. Yediği gollerde fazla yapacağı bir şey yoktu ama oyunun çözüldüğü dakikalarda çok acemice bir sarı kart gördü.
 
Dusko Tosic : Savunma performansından çok sık sık hücuma çıkmasıyla dikkat çekti. İleride her atağın içinde yer almaya çalıştı. Fakat geri dönüşleri zayıf. Mersin sağ kanattan gelebilse Beşiktaş savunmada sorun yaşardı.
 
Luiz Rhodoldo : Brezilya'dan hazır gelmesine rağmen ilk resmi maçında uyum sorunu yaşadığı gözüktü. İlk golde Nakoulma'yı kaçırdı. Savunmadaki arkadaşlarıyla uyumu için zamana ihtiyacı var.
 
Ersan Gülüm : Kayda değer bireysel hata yapmadı. Bazen yerini kaybettiği olsa da genel itibariyle vasat bir performans sergiledi.
 
Andreas Beck : Savunmada sağlam bir görüntü verdi. İkili mücadelelerde başarılıydı. Bir pozisyonda ters tarafta müdahale yaparak net bir golü engelledi. Tosic'in aksine hücumda pek gözükmedi.
 
Atiba Hutchinson : Her zamanki çizgisini bozmadı. Özellikle ilk yarıda yalnız kalmasına rağmen elinden geldiğince mücadele etti.
 
Oğuzhan Özyakup : Hayatının maçını oynadı. Müthiş bir özgüvenle takımın bütün hücum organizasyonlarını yönetti. 3 asist yaptı, 6 gollük pas attı. Haklı olarak herkesi kendine hayran bıraktı.
 
Ricardo Quaresma : Şenol Güneş onu 10 numara pozisyonunda oynattı. 45 dakika sahada kaldı. Bu bölümde gayretliydi, önceki döneminde eleştiri alan gereksiz çalımlara girmedi. Takım oyuncusu olacağını gösterdi.
 
Olcay Şahan : Sol kanatta başladı, maç içinde sık sık arkadaşlarıyla yer değiştirdi. Pas organizasyonlarının başarıya ulaşmasında önemli roller üstlendi. Başarılı bir maç çıkardı.
 
Gökhan Töre : Kendisinden beklenen performansın biraz gerisindeydi. Başka oyuncular ön plana çıkınca geri planda kaldı. Buna rağmen kötü oynamadı. Hücumların olgunlaşmasında fayda sağladı.
 
Cenk Tosun : Hat trick yaparak geceye damga vuran isimlerden biri oldu. Hücumda o kadar iyiydi ki, maç esnasında kimse Mario Gomez ne zaman oyuna girer diye düşünmedi. Bu görüntüsü devam ederse belki Şenol Güneş ilerleyen haftalarda çift forvetli dizilişi deneyebilir.
 
Necip Uysal : Beşiktaş ilk yarıda Mersin'in hızlı çıkışlarında sorun yaşayınca Şenol Güneş, 2. yarının başında onu sahaya sürdü. Görevini başarıyla yerine getirdi, Mersin hücumlarını engelledi.
 
Kerim Frei : Kısa süre sahada kalmasına rağmen klas bir gol atmayı başardı.
 
Mario Gomez : Son 15 dakikada oyuna girdi. Bu bölümde maçta tempo biraz düşmüştü. Kalan sürede sadece 5 kez topla buluşabildi. Oyuna bir etkisi olmadı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)