comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Yılmaz Vural'dan dobra sözler! "Beşiktaş'ın şampiyonluğu, Tudor'un Galatasaray'a gelişi, Sergen Yalçın ve Fenerbahçe..."

13 Mart 2017, Pazartesi 19:02
Yılmaz Vural'dan dobra sözler!

Yılmaz Vural'dan futbol gündemine dair son derece çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Teknik Direktör Yılmaz Vural futbol gündemine dair son derece çarpıcı açıklamalar yaptı. Kayserispor'da büyük bir başarı sağlayan Sergen Yalçın'ın yükselişi hakkında uyarılarda bulunurken, şampiyonluk mücadelesinde Beşiktaş'ı bekleyen tehlikeyi de söyledi. Yılmaz Vural ayrıca Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Tudor'u da eleştirdi. 

Radyospor'a konuşan Yılmaz Vural'ın gündeme dair çok önemli açıklamaları şu şekilde:


Yılmaz Vural'dan Kayserispor Teknik Direktrörü Sergen Yalçın'a uyarı

Sergen Yalçın'ın Kayserispor'da gösterdiğib başarıyla ilgili konuşan Yılmaz Vural, "Sergen'in konumunu çok abartmayalım. İbrahim Üzülmez de Gençlerbirliği'ne gittiğinde böyle başladı. Geliyor bizim Deli İbo dedik. Sonrası gelmedi. Bu sonuçlar kötü antrenör olduğunu göstermez. Şu anda iyi sonuçlar gittiği için popülarite ortaya çıkıyor. Ancak biz kötülük yaparız. Sergen'in tabi oyun zekasını biliyoruz ama antrenörlük bambaşka bir olay. Daha uzun bir yolu var. Bu işin kitabı, öğrenim süreci var. Sırf futbolculukla antrenörlük olsa Maradona'dan iyi antrenör olmaz. Biraz daha gidersek Sergen'i yarın Beşiktaş'ın başına getireceğiz. Böyle kötülük yaparız. Bırakın Sergen kendi başına gidiyor zaten. Bir anda yüceltmek Sergen'e yanlış yapmak olur. Sergen tabi yoldan çıkacak birisi değil ama bizim de hemen göklere çıkarmamız yanlış." ifadelerini kullandı. 

"TÜRK ANTRENÖRLÜĞÜ ADINA ÜZÜLÜYORUM."

"Çok popülaritesini arttırdığımız oyuncular şimdi pazarın içinde yoklar. Şimdi neredeler? İyi antrenörle, başarılı antrenör çok farklıdır. Antrenörlük öğrenebilecek bir iş. Bu meslek çok büyük bir olay ve zor meslek. Öğrenme süreci istiyor. Donanım sahibi eğiticiler lazım. Ben Türk antrenörlüğü adına üzülüyorum. Çünkü yapamaz, edemez diyorlar."
 

Yılmaz Vural'dan Galatasaray Teknik Direktörü Tudor'a gönderme


Türk antrenörlüğü adına üzüldüğünü ve arkasında durulmadığını söyleyen Yılmaz Vural, Tudor'un Galatasaray'a gelişinden sonra söylenenleri de abartılı bulduğunu dile getirdi. Vural, "Örnek vereyim. Tudor geldi Galatasaray'ın başına. Ne yaptı yani 2 maç kazandı alt tarafı. Takım koşuyor, ediyor diyorlar. Herkes koşuyor yani. Türk antrenörlüğünün çalıştırdığı takımlar koşmuyor mu?" diye konuştu. 


Yılmaz Vural'dan Beşiktaş şampiyon olur mu sorusuna yanıt?


Kayserispor'un ligde kalıp kalmayacağı dışında Beşiktaş şampiyon olur mu? sorusuna yanıt veren Yılmaz Vural'dan özellikle siyah beyazlılar hakkında son derece çarpıcı açıklamalar geldi.

"Kayserispor ligde kalır. Beşiktaş ise şampiyon olur mu? Ben Beşiktaş'ın son 2 maçını canlı izledim. İkinci yarılarda takımda yorgunluk ve keyifsizlik vardı. Bu tehlikeli. Ancak Başakşehir hesaba katılmıyor. Böyle giderse bir bakarsınız Başakşehir önüne geçebilir. Bu hafta mesela Beşiktaş, Türkiye tarihi için Olympiakos karşısında önemli maç oynayacak. Sonra Antalya'ya gidecek. Çok kısa süreler. Beşiktaş'ın Avrupa ile birlikte götürdüğü süreçte kadroya baktığımızda kadroda kanat oyuncusu yok. Orta sahada hep aynı oyuncular var. Geçen seneki gibi dikine oynayan Beşiktaş yok. Hep yana, geriye. Oğuzhan geçen seneki Oğuzhan değil. Çok pas hatası yapıyor. Kulübede alternatif yok. Beşiktaş bu şartlarda sıkıntı çeker. Daha dikkatli olmaları gerekiyor."

"FENERBAHÇE MÜCADELE EDİYOR AMA İYİ OYNAMIYOR"

Yılmaz Vural son olarak Fenerbahçe'deki gidişatı şu şekilde değerlendirdi. "Fenerbahçe liderin 10 puan gerisinde. Dolayısıyla tabi ki ortada daha 36 puan var. Eğer alırsanız şampiyon olursunuz. Ancak Fenerbahçe bunu becerir mi bilmiyorum. Şu anki görüntü Fenerbahçe hakikaten yürekten oynuyor, müthiş mücadele ediyor. Son dakikaya kadar savaşıyorlar. Skorları son dakikada almaya başladılar. Ancak sıkıntı şu, iyi oynamıyorlar. Fenerbahçe'den beklenen oyun sahada yok. Dolayısıyla çok sorunları var. Her dakika ortalık toz duman oluyor. Son maçı 8 bin kişiye oynuyorlar. Huzursuzluk var. Hem idari, hem de oyunsal bazda ve antrenörlük konusunda sıkıntı yaşıyor."

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!