comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Yıldırım Demirören, Beşiktaş'a başkan adayı olacak mı?

24 Eylül 2019, Salı 12:41
Yıldırım Demirören, Beşiktaş'a başkan adayı olacak mı?

Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın görevini bırakacağını açıklamasının ardından Yıldırım Demirören ismi gündeme geldi.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 7,5 yıllık görev sürecini tamamladığını açıklamasının ardından siyah beyazlılarda yeni başkanın kim olacğaı merak ediliyordu. Beşiktaş'ın eski başkanlarından Yıldırım Demirören'in ismi yeniden gündeme gelirken, Demirören'den konuyla ilgili açıklama geldi. 
 

Beşiktaş Haberleri: Yıldırım Demirören, Beşiktaş'a aday olacak mı?


TRT Spor'da gazeteci Fatih Doğan'ın verdiği bilgilere göre Yıldırım Demirören yeniden başkan adayı olmayı planlamıyor. Fatih Doğan, "Yıldırım Demirören'in ismi de gündeme geldi ama ben bizzat kendisiyle telefonda görüştüm. 'Ben o işleri geride bıraktım, kesinlikle başkan adaylığı gündemimde yok' dedi." ifadelerini kullandı.
 

Beşiktaş'ın yeni başkanı kim olacak?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Benim mevcudiyetimin Beşiktaş'a zarar verdiğini görüyorum. Ben Beşiktaş'a hizmet etmek için geldim. Onları da iyi yaptığımı düşünüyorum. Beşiktaş'taki sürecimi tamamlıyorum." diyerek başkanlığı bırakacağını açıkladı. Fikret Orman'ın Divan Başkanı Tevfik Yamantürk ile görüşme yaptıktan sonra sürecin nasıl işleyeceği netleşecek.

TÜZÜK NE DİYOR?
Beşiktaş'ın tüzüğüne göre başkanın herhangi bir nedenden dolayı görevi bırakması halinde, seçime 6 aydan fazla süre varsa olağanüstü seçim kararı alınır. Seçim tarihine kadar da mevcut yönetim kurulu, ikinci başkanın başkanlığında seçime kadar görevi yürütür. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"