comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Yabancı taraftarların Passolig raporu! Kagawa ilgisi

13 Mart 2019, Çarşamba 17:55
Yabancı taraftarların Passolig raporu! Kagawa ilgisi

Beşiktaş'ın Kagawa transferinden bu yana 70'den fazla Japon taraftarı Passolig Kart satın aldı. Peki Yabancı taraftarlar kaç Passolig aldı? Rakamlar ortaya çıktı.

FutbolArena - Yabancı taraftarların Passolig kartlarına gösterdiği ilgi ve rakamlar belli oldu. 120'den fazla ülkeden en az 125 bin yabancı taraftara Passolig kartı satıldığı ortaya çıkarken, Beşiktaş'ın Shinji Kagawa transferi sonrası Japon taraftarların aldığı Passolig sayısı da belli oldu.
 

Yabancı taraftarlar kaç Passolig aldı?


Bugüne kadar 120'den fazla ülkeden Passsolig Kart alan kişi oldu. Passolig Kart sahibi yabancı taraftar sayısı 125.000'i geçmiş durumda.

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarında tribünlerdeki yabancı  turist sayısı artıyor. Özellikle Orta Doğu ülkeleri burada dikkat çekiyor. Lübnan, Irak gibi ülkeler ilk sırada
Passolig Kart sahiplerinin %74'ü 4 büyüklerin Passolig Kartını satın almış.  (95.000 bine yakın)

Japon vatandaşı olan Passolig Kart sahibi taraftar sayısı: 1.000'e yakın. (En fazla Passolig Kart sahibi Galatasaray'da)

En çok Passolig Kart alan ülke vatandaşları:  Almanya, Hollanda, KKTC, Avusturya

Ülke özelinde öne çıkan bazı veriler de var. Örneğin İngiliz vatandaşları en çok Fenerbahçe Passolig Kartı, en az Beşiktaş Passolig Kartı satın almış.

Azerbaycan vatandaşları en çok Galatasaray Passolig Kartı çıkarmış.

En son Beşiktaş – Fenerbahçe derbisini 1.500'den fazla yabancı uyruklu vatandaş izlemiştir.

Kagawa transferinden bu yana 70'den fazla Japon taraftarı Passolig Kart satın aldı.


 

Japonya'da Kagawa yorumları


Siyah-beyazlıların, sahasında Konyaspor'u yendiği maçı izleyen Japon gazeteci Akira Aoki'ye göre Kagawa, milli takım teknik direktörü Moriyasu'nun gözünde Nakajima ve Minamino'nun bir adım gerisinde. Aoki'ye göre Kagawa'nın, önce Kolombiya ve Bolivya ile oynanacak hazırlık maçlarının kadrosuna davet edilip sonra da Copa America'ya gitme şansı var.

Kagawa maç sonrası sözlerinde, "Çok mutluyum. En önemlisi takımın 3 puan almış olması. Bu şekilde devam etmeliyiz. Her maçta gol atmak isterim. Milli aradan önce bir maç daha oynayacağız. O maçı da kazanmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.