comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Yabancı kuralı krizi! Sergen Yalçın: "Hakem bizi kandırdı"

29 Ağustos 2021, Pazar 01:34
Yabancı kuralı krizi! Sergen Yalçın:

Beşiktaş - Fatih Karagümrük maçının ikinci yarısında yabancı kuralı krizi yaşandı. Sergen Yalçın, "4. hakem bizi kandırdı" dedi. 

FutbolArena - Beşiktaş - Fatih Karagümrük maçının ikinci yarısında Salih Uçan'ın kırmızı kartından sonra Beşiktaş'ta Alex Teixeira'nın yerine Necip Uysal girdi. Bu noktada sosyal medyada ve kamuoyunda yabancı kuralı tartışılırken, Sergen Yalçın'ın maç sonu açıklamaları gündeme damga vurdu.

Maçın ardından spor programlarında bir kez daha yabancı kuralı eleştirilirken, Sergen Yalçın'ın açıklamalarından sonra müsabakanın 4. hakemi gündem oldu. Sergen Yalçın, "Kuralı öyle biliyoruz eğer öyle değilse 4. hakem de bilmiyor. o bizi kandırdı. Çünkü bize Türk oyuncu sokmanız gerekiyor." dedi. 
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın maçın ardından yaptığı açıklamada, "Türk olduğundan Necip'i tercih ettik. Türk sokmak zorundaydık herhalde. Kuralı biz öyle biliyoruz. Kural öyle değilse 4. hakem de kuralı bilmiyor. O bizi kandırdı. 4. hakem bize oyuna Türk sokmanız lazım dedi."

PEKİ YABANCI KURALI NE DİYOR?

"Müsabakaya isim listesinde sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşulu ile müsabaka isim listesinde 14 yabancı uyruklu futbolcu yazılabilir." 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!