comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Welinton, FutbolArena'ya konuştu: 'Sergen Yalçın kahramanım'

17 Mayıs 2021, Pazartesi 20:52
Welinton, FutbolArena'ya konuştu: 'Sergen Yalçın kahramanım'

Beşiktaş'ın şampiyonluğunda savunmadaki istikrarı ile dikkat çeken Welinton, unutulmaz sezonu FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena - Şampiyon Beşiktaş'ın Brezilyalı stoperi Welinton, geride kalan sezondaki istiktarı ve yaşadıkları hakkında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FLAMENGO'DA DA ŞAMPİYONLUK YAŞAMIŞTIN. ŞAMPİYONLUK NASIL HİS?
"Evet bir kere Flamengo ile Brezilya'da şampiyon olmuştum. Burada da şampiyon olduk. Güvenlik dahil tüm çalışanlarımızın bu şampiyonlukta emeği var. Bu tarihin bir parçası olmak gerçekten gurur verici. Çok iyi hissettiriyor. Şampiyon olduk ama yeni yeni algılıyoruz, jeton yeni düşüyor. Anladıkça güzelleşiyor."

SERGEN YALÇIN İLE ALANYA'DA DA ÇALIŞTIN. BEŞİKTAŞ'A GELMENDE KATKISI OLDU. SERGEN YALÇIN SENİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?

"Sergen Yalçın benim kahramanım. Alanya'da iyi anlar yaşadık. Burada daha iyilerini yaşadık. Sürekli bir öğrenme halindeyim. Bana inandı, bana güvendi ve beraber başardık."

BEŞİKTAŞ İLK DÖNEM KÖTÜ SONUÇLAR ALIRKEN ELEŞTİRİLERDEN NASİBİNİ ALDIN. O DÖNEM NELER HİSSETTİN? SONRA HERKES SENİ TAKDİR ETTİ.

"Hiçbir oyuncu eleştiriden hoşlanmaz. Her oyuncu gibi benim de kariyerimde inişler çıkışlar oldu. Eleştiriler bugün baktığınız zaman bir bakıma beni geliştirdi. Onlara teşekkür ediyorum. Eleştiriler olacak ki biz de kendimizi geliştirelim. Eleştirenlerin yardımıyla beraber kendimi geliştirdim. Daha üstüne koydum ve şampiyon olduk."BEŞİKTAŞ'IN BAŞARI SIRRI OLARAK AİLE ORTAMINDAN BAHSEDİLİYOR. GERÇEKTEN ÖYLE Mİ? TAKIMDA EN İYİ ANLAŞTIĞIN OYUNCU KİM?

"Hepimiz aileyiz. Hepsi kardeşlerim. Sabah, öğlen, akşam, beraber yiyip içiyoruz. Odada beraber vakit geçiriyoruz. Kardeşlerimi birbirinden ayıramam."

BEŞİKTAŞ HÜCUM AĞIRLIKLI BİR TAKIM. BÖYLE BİR TAKIMDA SAVUNMA OYUNCUSU OLMAK ZOR MU?

"Herkes ofansif bir takımda oynamak ister. Seyirciler ofansif takım izlemek isterler. Güzel hareket görmek, gol isterler. Bence ofansif bir takımda oynamak gurur ve onur verici bir şey. Ofansı ve defansı takım olarak beraber yapıyoruz. O da oyunun bir parçası."

BEŞİKTAŞ BU SEZON ÇOK SAKATLIKLAR VE HASTALIKLAR YAŞADI. TAM 40 MAÇTA OYNARAK EN ÇOK FORMA GİYENLERDEN OLDUN. HEM PERFORMANSINI HEM DE FİZİĞİNİ NASIL KORUDUN?

"Takıma biraz geç katıldığım için hazırlık dönemim kısa sürdü ama çalışanların yardımıyla belli bir seviyeyi yakaladım. Çok fazla sakatlanan bir oyuncu değilim. Şükürler olsun bu sezon da fazla sakatlığım olmadı. Tabii ki çok fazla maç oynamanın verdiği bir yorgunluk var. Şu anda da yorgunum. Ağrılarla oynadığımız dönemler de çok oldu."GÖZTEPE MAÇINDA İLK GOLÜN ASİSTİNİ YAPTIN. MAÇ ÇOK STRESLİYDİ. SEN GERGİNLİK YAŞADIN MI? ŞAMPİYONLUĞU KAYBEDECEĞİZ DUYGUSU OLUŞTU MU?

"Sırf maç özelinde değil, bütün sezon boyunca şu anda vardığımız noktaya varamama gibi bir düşüncemiz hiç olmadı. Maça da kazanmak için çıktık. Maç içerisinde bir pas hatası yaparsınız konsantrasyonunuz düşebilir ama kazanacağımızdan emindik. Şükürler olsun kazandık."

GELECEK SEZON ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE OYNAYACAKSIN. NE HİSSEDİYORSUN? BEŞİKTAŞ'IN ŞANSI NE OLUR?

"Beşiktaş büyük bir kulüp. Her zaman büyük düşünmesi lazım. Hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde yapabileceğinin en iyisini yapması lazım. Onu zaten yapıyor. Lig yeni bitti. Şimdi anı yaşamak lazım. Şampiyonluğu kutlayıp, değerlendirmek lazım. Önümüzdeki adım için öncelikle dinlenmemiz lazım."

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI ŞİMDİ SENİ ÇOK SEVİYOR VE TAKDİR EDİYOR. ONLARA NE MESAJ VERMEK İSTERSİN?

"Stadyuma gelemedikleri için bu seneki ilişkimiz biraz mesafeli oldu. Biz onlar için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Yarın büyük bir final daha var. Yine onlara güzel bir kupa galibiyeti armağan etmek için çalışacağız. Onları seviyoruz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!