comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Park'ta tarihi an! İlk düdükle hayat durdu

28 Nisan 2019, Pazar 19:16
Vodafone Park'ta tarihi an! İlk düdükle hayat durdu

Beşiktaş - Ankaragücü maçının ilk dakikasında çocuk istismarını protesto eden iki takım futbolcuları topa dokunmadan bekledi ve Vodafone Park'ta tribünler sessizliğe gömüldü.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Ankaragücü'nü konuk etti. Beşiktaş ile Ankaragücü'nün Vodafone Park'taki mücadelesinin ilk dakikasında tarihi anlar yaşandı. Küçükçekmece'de yaşanan çocuk istismarı olayını protesto eden futbolcular ve tribünler maçın 1. dakikasını hareketsiz geçirdi.
 

Beşiktaş - Ankaragücü maçında futbolcular neden hareketsiz durdu?


İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde geçtiğimiz günlerde 5 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmuş ve olaya tüm Türkiye'den tepkiler yağmıştı. Olayın faili tutuklanırken, çocuk istismarına son verilmesi için protestolar düzenlendi. 

Beşiktaş - Ankaragücü maçının 1. dakikasında çocuk istismarını protesto eden futbolcular ve Vodafone Park tribünleri, hakem Halil Umut Meler'in ilk düdüğünden itibaren hareketsiz durdu. Sessizliğin ardından taraftarlar, "Çocuğa uzanan eller kırılsın" tezahüratında bulundu.


İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'inin olay hakkındaki açıklamasında, "Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır" denildi.

Beşiktaş'ın 11'i: Karius, Gökhan Gönül, Vida, Mirin, Caner Erkin, Atiba, Dorukhan, Lens, Adem Ljajic, Güven Yalçın, Burak Yılmaz

Ankaragücü'nün 11'i: Altay, Kitsiou, Pazdan, Kulusic, Pinto, Moke, Sedat, Sacko, Canteros, Boyd, Orgill

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!