comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Park'ta Mehmet Topal'ı yaralayan şüpheli yakalandı

26 Şubat 2018, Pazartesi 17:29
Vodafone Park'ta Mehmet Topal'ı yaralayan şüpheli yakalandı

Beşiktaş ve Fenerbahçe futbol takımları arasında dün Vodafone Park'ta oynanan derbi maçı ile ilgili 41 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 23. hafta maçında ezeli rakibi Beşiktaş'a 3-1 mağlup oldu. Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzenlemesi Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 41 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
 

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar


DHA'nın haberine göre polis ekipleri, 5 kişiye spor alanlarına bıçak ve torpil sokmaktan, 2 kişiye meşale sokmaktan, 12 kişiye meşale yakmaktan, 6 kişiye sahaya madde atmaktan, 2 kişiye küfürlü tezahürattan, 4 kişiye spor alanlarına usulsüz seyirci girişi, 7 kişiye spor alanlarında taşkınlık yapmak ve mala zarar vermek ile 3 kişiye de spor alanlarına alkollü giriş ve kolluk uyarılarına rağmen çıkmamak suçlarında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzenlemesi Kanununa muhalefet suçları kapsamında adli işlem başlattı.

ARALARINDA MEHMET TOPAL'A YABANCI MADDE ATAN ŞÜPHELİ DE VAR
Hakkında işlem başlatılan şüphelilerden O.T.'nin Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'a yabancı madde attığı belirlendi. 11 Fenerbahçe taraftarının tribünde meşale yaktığı, 5 Beşiktaş taraftarının da tribünde kavga eden kişiler olduğu emniyet kaynaklarından öğrenildi.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.