comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vodafone Park ne zaman açıldı? (Vodafone Park'ta Beşiktaş'ın rekorları)

11 Nisan 2018, Çarşamba 14:21
Vodafone Park ne zaman açıldı? (Vodafone Park'ta Beşiktaş'ın rekorları)

Beşiktaş'ın stadı olan Vodafone Park ne zaman kuruldu? Vodafone Park'ın yıldönümü ne zaman? Vodafone Park'ta Beşiktaş'ın kırdığı rekorlar.

FutbolArena - Türkiye'de ilk yılında iki şampiyonluk gören ilk ve tek stadyum olan Vodafone Park iki yaşına bastı. Vodafone Park, 2016'da StadiumDB.com tarafından “Yılın En İyi Stadyumu” seçilirken, 2017'de “Stat Tasarımı ve Gelişimi Ödülleri”nde “Yılın Projesi” ödülünü kazandı. 2019'da UEFA Süper Kupa finaline ev sahipliği yapmaya hazırlanan Vodafone Park, açılışından bu yana, hazırlık maçları hariç 1,5 milyondan fazla taraftarı ağırladı. 
 
11 Nisan 2018 – Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park, iki yaşına bastı. Yaklaşık 2,5 yıllık inşaat sürecinin ardından 11 Nisan 2016'da açılan Vodafone Park, ilk günden itibaren mimari ve teknik özellikleri, atmosferi ve taraftar coşkusu, ekosistemi ve akıllı stadyum altyapısı ile tüm dünyanın beğenisini kazandı.

"STADIMIZ BENZERSİZ ATMOSFERE SAHİP"
 
Beşiktaşlıları Avrupa'nın en iyi statlarından birine kavuşturmanın onur ve gururunu duyduğunu belirten Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, şunları söyledi:
“Vodafone Park, hep birlikte kapılarını açtığımız günden bu yana tüm Beşiktaş JK camiası için çok özel bir yere sahip. Tarihi İnönü ve Şeref Bey statlarımızın mirası niteliğindeki evimizin ikinci kuruluş yılını hep birlikte kutluyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu önemli kompleks, hizmete açıldığı günden bu yana dünya çapındaki birçok önemli yapıyı geride bırakarak önemli ödüllere de layık görüldü. Stadımız, benzersiz atmosferi ve büyük Beşiktaş taraftarının coşkusuyla, uluslararası karşılaşmalarda da rakip takımların ve spor ekosisteminin de sıkça gündeme taşıdığı bir yapı olmayı başardı. Akıllı stat özellikleri, kullanılan yenilikçi teknolojiler, çokamaçlı kullanım imkânları, içinde bulunduğu çevreye uyum ile yapım ve açılış aşamasındaki tanıtım çalışmalarını kapsayan farklı kriterlerle, gurur duyduğumuz bir proje oldu. Vodafone Park'tan söz ederken müzemize de mutlaka değinmek gerekir. Kısa süre önce, ülkemizin en kapsamlı spor müzesinin de birinci yılını kutladık. Gelecekte de bu önemli yapıyı hem iyi bakarak hem de günden güne geliştirerek, gelecek nesillerin de gurur duyacağı bir eser olarak Beşiktaş JK'nın geleceğine miras bırakmak istiyoruz. Bu önemli eserin hayata geçirilmesinde ve camiamıza kazandırılmasında, sponsor olarak değil gerçek bir yol arkadaşı olarak destek veren Vodafone'a ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyorum.”

Siyah beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmeleri için Beşiktaş Haberleri sayfasını takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!