comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vida, Beşiktaş'a faydalı olur mu? Çağdaş Sevinç yorumladı

02 Ocak 2018, Salı 19:43
Vida, Beşiktaş'a faydalı olur mu? Çağdaş Sevinç yorumladı

Çağdaş Sevinç ve Mehmet Özcan Bein Sports'un Detay programında gündemi değerlendirdi. Beşiktaş'ın Vida transferi programın ilk konusu oldu.

FutbolArena - Çağdaş Sevinç ve Mehmet Özcan, Bein Sports'un Detay programında Türk futbol gündemini değerlendirdi. Beşiktaş'ın son transferi Dogamoj Vida programın ilk konusuydu.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR TECRÜBE"
"Vida'yı Beşiktaş'ın kadrosuna katmasını çok değerli bir gelişme görüyorum." diyen Çağdaş Sevinç, "Hırvatistan Milli Takımında oynayan Dinamo Kiev'de defalarca Şampiyonlar Ligi'nde ve Avrupa Ligi'nde oynamış çok önemli bir tecrübe. Böyle bir oyuncunun kesinlikle Beşiktaş'a faydalı olacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Sevinç ayrıca "Vida kendisini kanıtlamış bir oyuncu ve Beşiktaş'ın da böyle bir oyuncuya ihtiyacı vardı. Belki ligin ilk yarısında Beşiktaş'ın zaafı savunmada değil, hücumdaydı ama yine de faydalı olacaktır." dedi. 

TOSİC Mİ, VİDA MI?

Programda tecrübeli stoper Tosic'in performansına da değinilirken, Çağdaş Sevinç ve Mehmet Özcan, Tosic'i şu aşamada kesmenin adil bir davranış olmadığı görüşünde birleşti. Sevinç ayrıca "Vida 2 aydır maç oynamıyor ve maç eksiğini kapatana kadar da Tosic ilk 11 için daha avantajlı olabilir." yorumu yaptı.


Beşiktaş'ın transfer politikası


Beşiktaş'ın transfer politikasına da değinilen programda Vida transferinin bonservissiz gerçekleştirilmesine dikkat çekildi ve Çağdaş Sevinç, "Beşiktaş Şampiyonlar Ligi ilk 11'ine 4.5 milyon euro bonservis ödemişti. Böyle başka bir takımın Şampiyonlar Ligi'nde olacağını sanmıyorum. Beşiktaş ucuza alınırken, pahalıya satıyor." dedi.

Cenk Tosun transferi hakkında da bilgi veren Sevinç, "Cenk Tosun transferi bu gece veya yarın bitecek gibi görünüyor. Bizde orta yaşlardan sonra futbolcuların geliştiği pek görülmez ama Cenk Tosun bunun aksini ispatladı. Şenol Güneş faktörünü de unutmamalıyız. Negredo'ya 4 milyon euro veriyoruz diye illa onu oynatmadı ve Cenk'in önünü açtı." ifadelerini kullandı.

CENK, EVERTON'DA TUTUNABİLİR Mİ?

Mehmet Özcan, İngiltere'deki tempoya ayak uydurmanın çok zor olduğunu söylerken, Çağdaş Sevinç ise "Everton çok fazla transfer yapan bir takım değil o yüzden Cenk Tosun'dan bir beklentileri var. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısı nedeniyle bir kredisi de var." dedi. 


Beşiktaş'ta Negredo, Cenk Tosun'un yerini doldurabilir mi?


Çağdaş Sevinç, "Cenk Tosun'un ayrılığı Beşiktaş'ı nasıl etkiler?" sorusunu da cevaplandırdı ve "Bence Beşiktaş'ın hücum sistemi tıkandı. Rakipler Beşiktaş'ın hücum sistemini öğrendi ve onu durdurabiliyorlar. Şimdi Negredo ise arkadaşlarıyla paslaşmayı seven, onlara alan açan bir santrfor. Belki çok iyi bir bitirici değil ama en iyi döneminde Agüero ile birlikte çok iyi bir ikili olmuşlardı. Belki de Talisca, Negredo ile oynayınca daha çok alan bulabilir ve daha başarılı da olabilir." dedi.


Galatasaray sol beke kimi transfer edecek?


Galatasaray'daki transfer politikasıyla ilgili de konuşulurken sol bek transferi ihtimalleri masaya yatırıldı. Mehmet Özcan Juventus'un Asamoah'ı satmayı düşünmediğini söylerken son çare olarak Lionel Carole'un geri çağırılabileceğini açıkladı.

Çağdaş Sevinç, Galatasaray'da Fatih Terim'in Garry Rodrigues'ten faydalanabileceğini ve onun sistemine uygun bir oyuncu olduğunu da dile getirdi.  

"BELHANDA BEKLENTİLERİ NEDEN KARŞILAYAMIYOR?"

Galatasaray'da en çok tartışılan isim Belhanda'ya da değinilirken Mehmet Özcan "Galatasaray yönetimi hatayı Belhanda'nın sırtına 10 numara geçirmekte yaptı. Belhanda en fazla 8.5 numara olarak tanımlandırılabilecek bir oyuncu" dedi. 

Programda son olarak Alanyaspor ve Antalyaspor'daki teknik adam değişikliklerine değinildi. Çağdaş Sevinç, Safet Susic'in oynattığı ofansif futbolcu överken, Mehmet Özcan da Hamza Hamzaoğlu'nun Antalyaspor'da başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)