comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Umut Nayir'dan alkışlanacak hareket

31 Ekim 2019, Perşembe 17:14
Umut Nayir'dan alkışlanacak hareket

Beşiktaş'ın genç golcüsü Umut Nayir, kazancının yüzde 1'ini hayır kurumlarına bağışlayacak. 

FutbolArena - Süper Lig'de Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği karşılaşmada takımının galibiyet golünü kaydeden Umut Nayir, sosyal sorumluluk projesine verdiği destekle örnek bir harekete imza attı. Genç futbolcu, Manchester United forması giyen Juan Mata'nın başlattığı kampanyaya destek verdi. 

MAAŞININ YÜZDE 1'İNİ BAĞIŞLADI
Umut Nayir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla maaşının yüzde 1'ini hayır kurumlarına bağışladığını açıkladı. Hukuk öğrencisi olan Umut Nayir, Mata'nın başlattığı "Common Goal" adlı kampanyaya destek verdi. Umut Nayir, "Common Goal organizasyonunun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Umarım futbol, dünyayı çok daha güzel bir yer yapacak." dedi.

Fenerbahçe forması giyen Hasan Ali Kaldırım da bu kampanyaya destek vermişti.

Common Goal, dünya genelinde 80 ülkede faaliyet gösteren bir yardım kuruluşu. Juan Mata, bu kuruma maaşının yüzde 1'ini bağışlayarak futbolcuların kampanyaya destek vermesini istemişti.
 

Umut Nayir, Beşiktaş'a nasıl transfer oldu?


Osmanlıspor, Umut Nayir için o dönem piyasa değerinin üzerinde bonservis bedeli talep etmişti. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Umut Nayir, bu durumun haksızlık oluşturduğunu düşünerek benzer davaları inceledi.

Osmanlıspor ile sözleşmesinin bitmesine 3 yıl kaldığı için FIFA kuralları gereği "korunan dönem" dışında kaldığını fark eden genç futbolcu tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmiş ve ardından Beşiktaş ile anlaşmıştı.

300 BİN EURO BONSERVİS İLE EL SIKIŞILDI

Osmanlıspor'un Beşiktaş'a açtığı dava sonucunda kulüpler makul bir ücret olan 300 bin euroya el sıkışarak anlaşmıştı. Osmanlıspor, Umut Nayir için 300 bin eurodan daha fazla bir bedel talep etmişti ancak oyuncunun yasaları araştırarak yaptığı hamle Beşiktaş'a transferinin önünü açmıştı. 

Osmanlıspor'dan Beşiktaş'a transfer olmak istediğini ancak kulübün yüksek bir bonservis bedeli istemesi sonucu bir hukuk öğrencisi olarak yasaları araştırdığını belirten Umut Nayir, "Benim için istedikleri para piyasa fiyatından çok daha fazlaydı. Sözleşmemi feshederek risk aldığımın farkındaydım. Çünkü beni transfer edecek kulüp riske girmek istemezse kulüpsüz kalabilirdim." demişti.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)