comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Uğur Meleke: ''Cenk Tosun'un Everton'a transferine karşı çıkma sebebim...''

14 Ocak 2018, Pazar 10:21
Uğur Meleke: ''Cenk Tosun'un Everton'a transferine karşı çıkma sebebim...''

Cenk Tosun'un Everton yerine daha üst düzey kulüplere transfer olabilecek potansiyele sahip olduğunu geçmiş yazılarında savunan Uğur Meleke, Cenk Tosun'un yeniden kalemine aldı.

FutbolArena - Spor yorumcusu ve Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Uğur Meleke bugün köşe yazısında Everton'a transfer olan milli golcü Cenk Tosun'u kaleme aldı. 


Uğur Meleke'den Cenk Tosun yorumu


Cenk Tosun'un Everton yerine daha üst düzey kulüplere transfer olabilecek potansiyele sahip olduğunu geçmiş yazılarında savunan Uğur Meleke, Cenk Tosun'un yeniden kalemine aldı.

''POZİSYON ÜRETEMEYEN EVERTON'UN YERİNE''
''Pozisyon üretemeyen Everton yerine, sezon sonu Kane'i satacak Tottenham'a veya Liverpool'a gidebilecek potansiyeli var” demiştim. Oliver röportajı kısaltıp, ‘Türk Harry Kane' başlığıyla yayınlamış, Türk medyasında da böyle yer aldı bu konu.''

''EVERTON TRANSFERİNE KARŞI ÇIKMA SEBEBİM''

''Cenk'in Everton transferine karşı çıkma sebebim de buydu: Allardyce'ın Everton'ı savunmada mücadeleci ama hücumda renksiz. ‘Top 6'ya karşı şansları yok, bu yıl da seneye de yapabilecekleri en iyi iş yedincilik. Everton'ın bu gri futboluna rağmen Cenk istekli, hareketli ve etkiliydi dün. Ama Everton rakip kaleye gitmediği sürece, onun da yapabileceği fazla bir şey yok.''


Cenk Tosun ilk maçında Everton forması ile nasıl oynadı?


İngiltere Premier Lig 23. haftasında Tottenham sahasında konuk ettiğİ Everton'ı 4-0 mağlup etti. Everton 90 dakika boyunca orta sahayı geçmekte zorlanırken, rakip kaleye isabetli şut atamadan müsabakayı tamamladı. Maçın ardından İngiliz basınında Everton'ın performansına eleştiri getirilirken, Cenk Tosun ise mücadeleci futboluyla ön plana çıkan isim oldu. 

Guardian gazetesi Tottenham - Everton maçı sonrası Cenk Tosun'la ilgili olarak, "Cenk Tosun'un gelişi Everton'a büyük umut verdi. Sam Allardyce 25 milyon euro değerindeki forvetini 11'de sahaya sürerek ligin en sert savunmalarından birine karşı liderlik görevi sorumluluğunu verdi. Cenk Tosun'un ilk maçındaki performansı, Sam Allardyce için tek olumlu noktaydı. Ancak bu kadar vasat bir futbol ortaya koyan takımda Cenk Tosun'un da fazla yapacağı bir şey yoktu." ifadelerine yer verildi. 

SAM ALLARDYCE'TAN CENK TOSUN AÇIKLAMASI

Everton Teknik Direktörü Sam Allardyce ayrıca ilk maçına Cenk Tosun hakkında da konuşurken, Cenk için zor bir gündü. İnanıyorum ki, eğer ona hücum hattında gerekli desteği verirsek, Beşiktaş'taki performansını tekrarlayıp bize katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. 

CENK TOSUN İLK MAÇINDA NASIL OYNADI? (DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN>>)

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)