comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Tyler Boyd, Beşiktaş'a katkı sağlar mı? Visca benzetmesi

12 Temmuz 2019, Cuma 14:54
Tyler Boyd, Beşiktaş'a katkı sağlar mı? Visca benzetmesi

FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz, Beşiktaş'a imza atması beklenen Tyler Boyd hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Ankaragücü'ne transfer olması beklenen Tyler Boyd ile ilgili FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz değerlendirmelerde bulundu. 
 

Tyler Boyd kimdir?


24 yaşındaki Amerikalı futbolcunun Ankaragücü performansıyla yıldızını parlattığına dikkat çeken Sinan Yılmaz, "Boyd 20 yaşına kadar Yeni Zelanda'da futbol oynadı ve oradan Portekiz ekibi Guimaraes'e transfer oldu. Guimaraes o dönemde alt liglerdeydi. Orada kendisini gösterdi ve Tondela'ya kiralandı. Tondela'da da 4 gol 5 asist gibi bir performans gösterdikten sonra geçen sezon başında Guimaraes'e geri döndü ama çıktığı 10 maçta gol veya asist yapamadı. O bölümde bir de sakatlık geçirdi ve Ankaragücü'ne kiralandı. Ankaragücü'nde ise kendisini buldu ve Ankaragücü'nün ligde kalmasında başrol oynadı" dedi. 

AMERİKA MİLLİ TAKIMI FAKTÖRÜ
Tyler Boyd'un 20 yaşına kadar Yeni Zelanda Milli Takımı'nda oynadığı sonrasında ise karar değiştirip Amerika Milli Takımını seçtiğini de söyleyen Sinan Yılmaz, "Ankaragücü performansı onu Amerika Milli Takımına taşıdı. Geçtiğimiz günlerde Amerika Milli Takımı ile 5 maça çıktı ve 2 de gol attı. Beşiktaş'ta kendisini gösterirse Amerika Milli Takımı da onun için iyi bir vitrin olabilir ve piyasasını arttırabilir" dedi. 

Guimaraes ile bir yıllık sözleşmesi kalan Boyd'un 2.5 milyon euro gibi uygun bir bedelle transfer edilebileceğini söyleyen Yılmaz, "Boyd'un Abdullah Avcı'yı etkilediği maç muhtemelen 32. haftadaki Başakşehir - Ankaragücü maçı oldu. O maçta Boyd'un attığı gol sonrası, bu adam benim Beşiktaş'ta yeni Visca'm olabilir demiştir" ifadelerini kullandı. 

EDİN VİSCA'YA BENZER
Tyler Boyd'un Edin Visca gibi sağ ayaklı olmasına rağmen topu soluna çekip, solla da vuruşlar yapabildiğini söyleyen Sinan Yılmaz, "Visca gibi hem çizgiyi kullanabiliyor, hem merkeze çekebiliyor. Ayrıca sol kanatta da oynayabiliyor. Ayak iç oldukça temiz ve iki ayağını da kullanabiliyor olması en büyük avantajı" yorumu yaptı. 

HIZI BÜYÜK AVANTAJ 

Beşiktaş'ın yaşlı ve ağır bir takım olduğunu söyleyen Sinan Yılmaz, Boyd'un Beşiktaş'a hız kazandıracağını da söyledi ve "Ljajic gibi eğer transfer olursa Holtby gibi ayaklar, Boyd'un savunma arkası koşularını besleyecek pasları atabilir" dedi. 

SAVUNMAYI AVCI ÖĞRETECEK
Tyler Boyd'un hava toplarının zayıf olduğunu söyleyen Yılmaz, "Defansif açıdan da Boyd gelişmeli. Bu konuda istekli ama saha organizasyonu daha iyi bir takımda savunma becerilerini Abdullah Avcı ile geliştirecektir. Bir de yine Visca'ya göre eksiği kolay top kaybetmesi. Bunu da yine Abdullah Avcı ile birlikte geliştireceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena Haber Turu (10 Aralık 2019)