comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Türkiye Kupası maçları hangi kanaldan yayınlanacak?

16 Ağustos 2017, Çarşamba 19:25
Türkiye Kupası maçları hangi kanaldan yayınlanacak?

Türkiye Kupası'nın yayın ve isim hakkı ile TFF Süper Kupa'nın yayın hakkını 3 sezonluğuna Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri AŞ aldı. Maçlar ATV ve A Spor ekranlarından yayınlanacak.

FutbolArena - Türkiye Kupası ile TFF Süper Kupa'nın yayın ihalesi sonuçlandı.Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) internet sitesinde yer alan açıklamada, TFF tarafından düzenlenen ve 2017-2018, 2018-2019 ile 2019-2020 sezonları Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa müsabakalarının televizyondan yayınlanmasına ilişkin ihalenin sonuçlandığı bildirildi. Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri AŞ 3 sezonluk yayın hakkını elde ederken, maçların ATV ve A Spor ekranlarından yayınlanacağı bildirildi.
 

Türkiye Kupası yayın ihalesi sonucu


İhale komisyonu tarafından gerçekleştirilen ihaleye, şartnameyi alan yayıncı kuruluşlar arasından tek firmanın katılarak teklif verdiği vurgulanan açıklamada, "Yeni sezonda yeni statüsü ile ihale edilen Türkiye Kupası'nın yayın ve isim hakkı ile Süper Kupa'nın yayın hakkını Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri AŞ aldı. Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri AŞ, yıllık 10 milyon dolar artı TFF payı artı KDV teklif ederek, yayıncılığını yaptığı organizasyonları önümüzdeki üç sezon boyunca yayınlamaya devam edecek. Ödemelerin yarısı dolar yarısı Türk lirası olarak yapılacak olup yayıncı kuruluş, Türk lirası olarak ödeyeceği kısma yıllık TÜFE ve ÜFE ortalaması oranında zam yapacak." ifadelerine yer verildi.
 

Türkiye Kupası'nda grup maçları kaldırıldı


Türkiye Kupası'nda grup maçları sistemi tarihe karıştı. Yeni sezonun statüsünü yayınlayan TFF, tüm maçların eleme usülü oynanacağını açıkladı.

Türkiye Kupası'nda artık tüm maçlar eleme usulü oynanacak. 5. Eleme Turu'na kadar kurada küçük rakamı çeken takım ev sahibi olacak. 5. Eleme Turu'nda itibaren Türkiye Kupası maçları çift maçlı eleme usulüne göre ilerleyecek.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)