comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Turgay Demir, Milli Takım skandalını FutbolArena'ya anlattı

12 Ekim 2017, Perşembe 15:40
Turgay Demir, Milli Takım skandalını FutbolArena'ya anlattı

Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir, FutbolArena'ya Fatih Terim, Arda Turan, Antalya'da yaşanan milli takım olayları ve hakemlerle olan durumlarını anlattı.

FutbolArena Röportaj- Fotomaç Gazetesi Yazarı Turgay Demir, EURO 2016 öncesi Antalya'da yaşanan milli takım kampını, Fatih Terim ve Arda Turan ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli takımda Fatih Terim ve Arda Turan'ın milli takım ruhunu öldürdüğünü söyleyen Turgay Demir, özellike Fatih Terim'in olayları duymazlıktan geldiğini söyledi.
 

Turgay Demir'in Fatih Terim ve Arda Turan açıklamaları


"FATİH TERİM VE ARDA TURAN'I ASTIM"
Ben milli takımda iki adamı astım. Biri Fatih Terim diğeri Arda Turan... Antalya kampında Fatih Terim taktik verirken Arda Turan ukalalık yaptı. Arka planda Tümer Metin ile yumruklaşmalar oldu. Kampa kadın getirmeye kalkıştırlar."TERİM VE ARDA BİLEREK YANLIŞ KABLOYU KESTİ"

Fatih Terim bütün bunları biliyordu ama kulağının üzerine yattı. İmparatorluğu orada bıraktı. Terim ve Arda birlikte doğru kabloyu kesseler bomba patlamayacaktı. İkisi de kibirle davrandı ve bilerek yanlış kabloyu çektiler. Milli takımın ruhu öldü ve 80 milyon da yaralandı. İkisi de ağır suçludur. Ben asla affetmem. İkisi de çok büyük kötülük yaptı. 

"SOSYAL MEDYA FUTBOLU ÇOK ETKİLİYOR"

Sosyal medyanın futbol üzerinde çok büyük etkisi var. Sosyal medyadaki baskı nedeniyle ben Galatasaray'ın transferden vazgeçtiğini gördüm. Bu bir yandan iyi bir şey. Hangi taraftarın ne düşündüğünü herkes görüyor. Eskiden öyle değildi. Eskiden 3-4 kişi gazeteyi aradığında taraftarın görüşünün o olduğunu düşünürdük. Spordan siyasete her şeyi etkiliyor. 

"FENERBAHÇELİ SEMİH BAYÜLKEN HAKEM SATIN ALDIĞINI SÖYLEMİŞTİ"

Hakem Allah'ın isimlerinden biridir. Adalet dağıtırsın. O yüzden cehennem hakemlerle dolacak. Gazeteciliğe ilk başladığımca ilk röportajını Fenerbahçe'nin CEO'su olarak nitelendirebileceğimiz Semih Bayülken ile yapmıştım. Bana çok hakem satın aldığını söylemişti. Futbolcuları da satın aldığını söyledi. Ben o dönemden sonra Türk futboluna hep o gözle baktım. Lucescu Beşiktaş'ta 11 puan öndeyken neler neler oldu."BU LİG ADALETLİ OLSA BEŞİKTAŞ'IN GÖĞSÜ YILDIZ DOLARDI"

Fenerbahçe'nin Denizli'de 2006 yılında kaybettiği şampiyonluğu da hakem yüzünden kaybetmiştir. Ben bunu da söylüyorum. Kimse bana kızmasın. Vahap Beyaz, televizyonlara çıkıp özür dilemiyor mu? Fetö kaçakçısı Arif Erdem'er verdiği penaltıyı hatırlamıyor musunuz. Beni kandırdı diyor. Kim kandırdı kardeşim görmedin mi? Özellikle Semra Özal'ın gölgesinde olduğu Süper Lig'de Beşiktaş'ın kollandığını düşünüyorum. Beşiktaş 5 şampiyonluğunu Galatasaray'a kaptırmıştır. Fenerbahçe'nin en az 3 tane şampiyonluğu gitmişti. Bu lig adaletli olsa Beşiktaş'ın göğsü yıldızlarla dolardı.

Milli Takımlar ile ilgili son dakika gelişmelerine Milli Takımlar Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.