comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Transfer Haberleri: Torino'dan Adem Ljajic için resmi açıklama! 'Eğer gitmek isterse...'

28 Ağustos 2018, Salı 18:29
Transfer Haberleri: Torino'dan Adem Ljajic için resmi açıklama! 'Eğer gitmek isterse...'

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin transfer gündemine gelen Adem Ljajic için Torino Kulübü Başkanı Urbano Cairo'dan samimi açıklamalar geldi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki isimlerde Sırp yıldız Adem Ljajic için kulübün başkanı Urbano Cairo'dan açıklamalar geldi.
 

Transfer Haberleri: Adem Ljajic, Fenerbahçe ya da Beşiktaş'a gelecek mi? (28 Ağustos Salı)


Torino Başkanı Urbano Cairo'dan Adem Ljajiç'i takımdan göndermek sitemediklerini dile getirse de transfer görüşmelerine açık kapı bıraktı.

İtalya'da Radyos 24 adlı radyoya konuşian Torino Başkanı Urbano Cairo, "Ljajic'i iki yıl önce aldım, çok seviyorum. Hayran olduğum futbolculardan biri. Gitmeyi istemediği sürece onu kaybetmek istemiyorum" dedi. Adem Ljajic için Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın dışında birçok Avrupa takımlarının teklif yapmaya hazır olduğu ifade ediliyor.
 

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gündemindeki Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. 
Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. 
Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da 

 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)