comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Transfer Haberleri: Manchester United'dan Talisca için 35 milyon Sterlin'lik teklif

06 Haziran 2018, Çarşamba 14:33
Transfer Haberleri: Manchester United'dan Talisca için 35 milyon Sterlin'lik teklif

Beşiktaş'tan ayrılan ve Türkiye defterini kapatan Anderson Talisca için Manchester United'ın bir kez daha devreye girdiği ve ciddi bir teklif yaptığı ifade ediliyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'a 2 sezon boyunca kiralık olarak forma giyen ancak sezon sonunda takımdan ayrılarak Benfica'ya dönen Anderson Talisca için Manchester United'ın ilgisi devam ediyor.
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Anderson Talisca, Manchester United'a gidiyor mu? (6 Haziran Çarşamba)


Manchester United'da Jose Mourinho'nun da istediği Anderson Talisca için İngiliz yetkililer, Benfica ile masaya oturdu. The Sun'un haberine göre, Manchester United, Beşiktaş'tan ayrılan Anderson Talisca için Benfica'ya 35 milyon Euro'luk bir teklif yaptı. Portekiz basınından O Jogo ise farklı bir değerlendirmede bulundu.

Manchester United'ın 35 milyon Sterlin teklif ettiği Anderson Talisca için Çinlilerin de devrede olduğu ve İngiliz ekibinin bu transferde büyük bir rekabete gireceği belirtildi.
Anderson Talisca'nın da kendisini isteyen Jose Mourinho'nun teklifine hayır demeyeceği ancak tarafların anlaşamaması halinde Çin'i düşünebileceği ifade ediliyor.
 

Talisca Beşiktaş'tan ayrıldı mı?


Beşiktaş yönetimi sezonun sona ermesinin ardından Talisca ile yaptığı görüşme sonrasında Brezilyalı futbolcuya maaşında zam teklifinde bulundu. Ancak Talisca kesin olarak başka bir kulüpte oynamak istediğini yönetime iletti. Bunun yanı sıra Talisca ile yapılan görüşmelerde menajerinin de 5 milyon euro komisyon istemesi üzerine Fikret Orman, yüksek maliyeti nedeniyle Talisca'dan kar elde edilmesinin zorlaşması nedeniyle bu transfere yanaşmadı. 

Talisca'nın sözleşmesindeki 21 milyon euro satın alma opsiyonu dışında menajerinin istediği 5 milyon euro'luk rakamın ardından, Beşiktaş yönetimi masadan kalktı ve Talisca'nın sözleşmesindeki satın alma opsiyonunu kullanmadı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)