comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Transfer Haberleri: Aboubakar, Beşiktaş'a transfer olacak mı?

12 Haziran 2019, Çarşamba 17:40
Transfer Haberleri: Aboubakar, Beşiktaş'a transfer olacak mı?

Beyaz TV'den Sercan Dikme ve Emre Zabunoğlu, FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında Beşiktaş ile ismi anılan Aboubakar iddiaları hakkında konuşu.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın gündemine gelen Vincent Aboubakar transferi FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında masaya yatırıldı. Beyaz TV'den Sercan Dikme ve Emre Zabunoğlu, Vincent Aboubakar - Beşiktaş transferindeki son durumu yorumladı. Aboubakar, Beşiktaş'a transfer olacak mı? Porto'da forma giten Aboubakar Beşiktaş'a döner mi? Detaylar haberimizde.
 

Aboubakar Beşiktaş'a döner mi?


Beyaz TV'den Sercan Dikme ve Emre Zabunoğlu, FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Sercan Dikme: "Aboubakar ile ilgili bir görüşme var ama maddi şartlar Beşiktaş uygun gelebilecek seviyede değil. Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi zamanı geldiğinde 3,2 milyon Euro civarı bir maaşı vardı. Beşiktaş'ın şimdiki şartlarda bu maaşı karşılaşması mümkün değil. Burak Yılmaz gibi hem maliyetli hem de birinci sınıf bir golcü varken, ikincisine para ayıracak bir bütçe yok. Evet, görüşme var ama Aboubakar'ın çok fazla özveride bulunması gerekiyor. Beşiktaş'a 2 ya da 2,5 milyon euro seviyerinde güzellik yapacak bir futbolcu değil."
Emre Zabunoğlu: "Beşiktaş'ın şu an Güven'i yedekleyecek bir forvete ihtiyacı var. Bu transfer için Aboubakar'ın feda demesi lazım. Bir sakatlığı vardı, belki futbola geri dönmek için çok sevdiği Beşiktaş'a uygun bir maliyetle kiralık gelir. Orada bile Beşiktaş Aboubakar'ı alırsa Burak'ı yedekleyecek. Abdullah Avcı'nın 4-4-2 oynatmayı planladığını hiç düşünmüyorum."
 

Vincent Aboubakar Porto golleri


Porto'nun Eylül ayında Tondela'yı 1-0 mağlup ettiği maçta sakatlanarak oyundan çıkan ve ameliyat sonrasında uzun süredir sahalardan uzak kalan Aboubakar yeniden sahalardaki eski gücüne kavuşmak istiyor. Aboubakar bu sezon Porto formasıyla ligde 8 maçta 4 gol atarken, 1 asist yaptı. Kamerunlu golcü tüm kulvarlarda ise 11 maçta 4 gol attı, 2 asist yaptı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.