comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Toshack: "Beşiktaş'ın yaptıkları kolay iş değil."

25 Ocak 2018, Perşembe 20:14
Toshack:

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden John Benjamin Toshack, siyah beyazlıların performansı hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Bir dönem Beşiktaş'ı çalıştıran teknik direktör Jon Benjamin Toshack, Türkiye'ye ziyaretinde siyah beyazlılar ve Türk futbolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Goal'e konuşan Toshack'ın Beşiktaş ve Türk futboluhakkında yaptığı açıklamalardan önemli kesitler:

"TÜRK FUTBOLU DEĞİŞTİ"
Tabii daha önce ettiğim kadar yakından edemedim. Türk futbolu ve ligin çok değiştiğini biliyorum, tıpkı Avrupa'da olduğu gibi. Stadyumlar değişti, Galatasaray'ın büyük stadı, yeniden yapılan İnönü gibi… Tabii genel olarak Türk fubolu da değişti, gelen çok sayıda yabancı oyuncu var. Son birkaç haftada arayı kapatmaya çalıştım, özellikle Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki ilerleyişini de yakından takip ettim.

"BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEKİ PERFORMANSI CESARETLENDİRİCİ"

Şampiyonlar Ligi'ndeki performansları çok iyi, cesaretlendirici. Teknik direktörü, Trabzonspor'da kalecilik yaptığı ve milli takımda başarılı teknik direktörlük kariyerinden hatırlıyorum. Onun için ve Beşiktaş ailesi için çok çok mutlu oldum. Şampiyonlar Ligi'nde başarılı bir performans gösterdiğinizde - uzun yolculuklar, zorlu rakipler – ligdeki formunuz olumsuz etkilenebiliyor.


Beşiktaş, Bayern Münih'i eleyebilir mi?


Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Beşiktaş - Bayern Münih eşleşmesini değerlediren Toshack, "Şimdi Bayern Münih'le büyük maçlar oynayacaklar, ki bu da benim Beşiktaş'taki zamanımı hatırlatıyor. Kulübün Şampiyonlar Ligi gruplarındaki ilk tecrübesini biz yaşadık. Paris Saint-Germain ve yine Bayern Münih rakibimiz olmuştu. Çok iyi hatırlıyorum, çok zor maçlardı. Beşiktaşlı ve Türk futbolseverler için de çok önemli maçlar olacak. Almanya'da, özellikle Münih civarında yaşayan çok sayıda Beşiktaşlı olduğu için bir festival havasında geçecektir. Onlara başarılar diliyorum. Ama Bayern Münih de zor bir rakip, değil mi?" diye konuştu. 

"BEŞİKTAŞ'IN YAPTIĞINI YAPMAK KOLAY DEĞİLDİ"

Sanırım Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorsanız bu aşamada kolay maç yok. Beşiktaş da bu turnuvada ilerleyebileceğini gösterdi. Grup maçlarında sonuçlar harikaydı, sağlam rakiplere karşı. Beşiktaş'ın yaptığını yapmak, o statlara gidip kazanmak hiç kolay değildir. Beşiktaşlılar, Bayern Münih'e bir sürpriz yapabileceklerine inanıyorlar, bunu anlayabiliyorum. Bayern Münih, Beşiktaş'a karşı en iyi performansını göstermek zorunda. Sevgili dostum Jupp Heynckes görevi devraldığından bu yana Bayern Münih'in Bundesliga'da liderliği aldığını biliyorum. Tam anlamıyla uçuşa geçtiler, bu yüzden Beşiktaş açısndan kolay olmayacak, ama göreceğiz.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"