comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'ye Suat Arslanboğa tepkisi! "Şoktayım"

01 Ekim 2019, Salı 17:24
TFF'ye Suat Arslanboğa tepkisi!

Suat Arslanboğa'nın profesyonel hakemlik sözleşmesinin feshedilmesine Bünyamin Gezer'den tepki geldi.

FutbolArena - TFF'nin Suat Arslanboğa'nın profesyonel hakemlik sözleşmesini fehsetmesine Bünyamin Gezer'den sert tepki geldi. Suat Arslanboğa'nın sözleşmesinin neden feshedildiğinin açıklanması gerektiği belirten Gezer, "Türkiye'de profesyonel hakemlik şu anda fiilen bitmiştir. Eski bir hakem olarak son derece üzgünüm." dedi.
 

Suat Arslanboğa'nın sözleşmesi neden feshedildi?


TRT Spor'a konuşan Bünyamin Gezer, "Suat Arslanboğa ile ilgili verilen karar için şoktayım. Türkiye'de profesyonel hakemlik şu anda fiilen bitmiştir. Eski bir hakem olarak son derece üzgünüm. Sezon bitmeden bir sözleşmeyi bitiriyorsanız bunun altını doldurmalısınız. Maç satma gibi çok ağır bir ithamın olması lazım. Böyle bir itham varsa Suat Arslanboğa hakkında suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor. Beşiktaş - Başakşehir maçı yüzünden hakemliği bitirildiyse bu çok kötü bir karardır. Suat Arslanboğa hata yaptıysa o maçta VAR hakemleri ve yan hakemler de var. Onların da sözleşmesini feshedin." ifadelerini kullandı.
 

Suat Arslanboğa'nın yönettiği maçlar


TFF'nin açıklamasında, "Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi dün fesih edildi." ifadeleri kullanıldı.

Suat Arslanboğa, Süper Lig'de bu sezon Göztepe ile Denizlispor ve Beşiktaş ile Başakşehir arasında oynanan ve beraberliklerle sonuçlanan maçları yönetmişti. Suat Arslanboğa özellikle Beşiktaş - Başakşehir maçındaki yönetimi nedeniyle eleştirilmişti.
Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)