comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'den hakemlerle ilgili Covid-19 kararı

16 Nisan 2021, Cuma 15:01
TFF'den hakemlerle ilgili Covid-19 kararı

Süper Lig'de sezonunun sonuna doğru gelinirken hakemlerle ilgili MHK'den sürpriz bir hamle geldi.

FutbolArena - Süper Lig'de sezonun son virajında takımları zorlu bir süreç bekliyor. Nisan ayı içerisinde oynanacak maçların fazlalılığı nedeniyle MHK sürpriz bir karara imza attı. Süper Lig'de görev alan hakemler 5 maçlık süreçte Riva'da kampa alınacak. Milliyet Gazetesi'nde yer alan haber şu şekilde:

5 MAÇLIK TEDBİRLER
Sıkıştırılmış fikstürde nisan ayı sonuna kadar tüm kulüpler zor bir viraja giriyor. Merkez Hakem Kurulu da hakemlerini korumak amacıyla "5 maçlık" tedbirleri uygulamaya koydu.

RİVA'DA KAMP KARARI

Kurul, Süper Lig'de maç yöneten 28 hakem ile VAR kadrosundaki Özgüç Türkalp'i bugün başlayacak süreçte TFF Riva yerleşkesine kapatacak. Yapılan tebligata göre, hakemler nisan ayı sonuna kadar maçlara Riva'da kamp yaparak gidecek.

24 SAAT İZOLE EDİLECEK

Müsabaka yöneten hakem evine uğramadan yine Riva'ya dönecek. Maçtan gelen hakemler tedbir amaçlı 24 saat odasında izole edilecek. Bu arada PCR testi yapılacak.

TEST SONUCUNA GÖRE HAREKET

Sonuç negatif çıkarsa bir sonraki müsabakaya İstanbul'dan görevlendirilecek. Sonucu pozitif çıkan olursa derhal karantina sürecine başlanacak.

SERDAR TATLI NEZARET EDECEK

Hakemler Riva'da kaldıkları sürece toplu yemek yiyemeyecek, oda ziyaretleri kesinlikle yapılmayacak. Antrenmanlar ise sosyal mesafe koşullarına uyularak yerleşke içerisinde gerçekleştirilecek. Süper Lig yardımcı hakemleri uygulamanın dışında kalacak, ancak onların da kontrollü yaşama uyması istenecek. MHK Başkanı Serdar Tatlı ile vekili Metin Tokat dönüşümlü olarak hakemlere nezaret edecek.

KONTROL BARIŞ ŞİMŞEK'TE

Kontrol ise Hakem İşleri Müdürü Barış Şimşek'te olacak ve hakemlerin tüm sorunlarıyla ilgilenecek. Covid-19 salgınının toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi hakemler arasında da yaygın biçimde görülmesi üzerine klasman hakemlerini de uyaran MHK, sezon tamamlanıncaya kadar herkesin kişisel önlemlerini artırmasını ve mümkün olduğunca korunmasını istedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"