comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'den Beşiktaşlı Şenol Güneş'e flaş teklif

15 Kasım 2017, Çarşamba 09:21
TFF'den Beşiktaşlı Şenol Güneş'e flaş teklif

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Mayıs ayında yeniden Beşiktaş ve Şenol Güneş ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Mircea Lucescu'nun takımın başına geçmesinden önce teklif götürdüğü fakat olumsuz yanıt aldığı Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'i yeniden gündemine aldı. 


Beşiktaş'ta Şenol Güneş, Milli Takımın başına geçecek mi?


Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Mart ayına kadar milli aranın olmaması sebebi ile bu süreçte Mircea Lucescu ile yolları ayırma planları yapıyor. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, 2018 Dünya Kupası grup elemelerinde oynayacağımız 4 kritik maç ve sonrası için Şenol Güneş ve Abdullah Avcı kabul etmediği için göreve getirilen Mircea Lucescu ile yapılan 2 yıllık anlaşma, 2018'de sonlandırılacak.

''MART AYINA KADAR MAÇIMIZ YOK, HOCA DEĞİŞTİREBİLİRİZ''
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kendi içinde yaptığı değerlendirme sonrasında, "Mart ayına kadar maçımız yok. Bu süreyi hocayla geçebiliriz" fikri ağırlık bastı. Bunun nedeni ise TFF'de herkesin aklında tek ismin olması, o da Şenol Güneş.  İlk görüşmede hatırlanacağı gibi Şenol Güneş, ay-yıldızlılara sıcak bakmış ancak hoca Beşiktaş'ı bırakmak istememiştı. Siyah-beyazlı yönetim de iki takımı birden çalıştırmasına "Üçüncü şampiyonluk ve Avrupa hedefi" nedeniyle izin vermemişti. Tekrar rotayı Güneş'e çevirecek olan TFF, Mayıs ayında hoca ve Beşiktaş'la masaya oturacak.

B PLAN İSE ABDULLAH AVCI

Bir sürpriz olmazsa ay-yıldızlıların hocası yüzde 99 Şenol Güneş olacak. Bu A planı. B planında ise Güneş'in alternatifi olarak Abdullah Avcı var. Başakşehir ile çok başarılı bir grafik çizen tecrübeli teknik adama da TFF, Şenol Güneş'in durumuna göre sezon bitiminde teklifte bulunacak.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.