comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Tayfun Korkut'tan Türkiye itirafı: "Canlı çıkamaz oradan"

04 Nisan 2018, Çarşamba 17:58
Tayfun Korkut'tan Türkiye itirafı:

Stuttgart Teknik Direktörü ve bir dönem Fenerbahçe ile Beşiktaş formalarını giyen Tayfun Korkut, Türk futboluna dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Bundesliga'da Stuttgart'ın teknik direktörlüğünü yapan Tayfun Korkut, Alman basınına Türkiye ile Almanya'daki futbol kültürünü karşılaştırdı. Tayfun Korkut, Türkiye'de özellikle taraftarların ve medyanın son derece duygusal olduğunu söyledi. 

"TÜRKİYE'DE MEDYA ÇOK DUYGUSAL"
Türkiye'de futbolun sert oynandığını söyleyen Tayfun Korkut, "Hem saha dışında, hem de saha içinde Türkiye'de sert bir futbol anlayışı var. Tribünlerden başlayarak, medyaya kadar. Son derece duygusal herkes. Medya özellikle. Eğer bir maç kaybettiğiniz zaman diğer sonuçlara bakmaksızın sizi hedef alıyorlar." dedi. 

Tayfun Korkut, Türkiye'deki futbola uyum sağlamak için zamanın gerekli olduğunu, taraftarların da son derece duygusal olduğunu söylerken, "Taraftarlar gerçekten Türkiye'de çok duygusal. Futbol, Türk taraftarlar için bir tutku. Mesela takımın kötü zamanda veya maç kaybettiğinizde antrenmana arabayla gitmek riskli. Araba tesislerden canlı çıkamayabilir." ifadelerini kullandı. 

Futbolculuk kariyerinde Türkiye'de Beşiktaş ve Fenerbahçe formalarını giyen Tayfun Korkut, şu anda Almanya Bundesliga Stuttgart'ın teknik direktörlüğünü yapıyor. Stuttgart ligde 38 puanla 8. sırada yer alıyor. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"