comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Tamer Tuna'dan yabancı kuralı tepkisi! 'Hiç sorulmadı'

16 Mart 2019, Cumartesi 22:23
Tamer Tuna'dan yabancı kuralı tepkisi! 'Hiç sorulmadı'

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, Beşiktaş yenilgisi sonrası basın toplantısında yeni yabancı kuralı hakkında gelen soruya cevap verdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında konuk ettiği Göztepe'yi 1-0 mağlup etti. Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, 1-0 mağlup oldukları Beşiktaş maçı sonrası basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Tamer Tuna, tartışılan yeni yabancı kuralı hakkında serzenişlerde bulundu.
 

Tamer Tuna yabancı kuralı için ne dedi?


Yeni yabancı kuralı hakkında gelen soruya cevap veren Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, "Yabancı kuralı ile ilgili hiçbir zaman teknik direktörlerin görüşü sorulmadı. Kararlar hep kişiler bazında alınıyor. Yukarıdan ya da siyasetten görüş alınıyor. Bence buna futbol adamları karar vermeli. Türk futbolunun birçok sorunu var. Oyun ve futbolcu gelişimi etkileyen sorunlar var. Ortak kararlarla alınması gerek” dedi.

BEŞİKTAŞ - GÖZTEPE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİTAMER TUNA: "LİGDE KALACAĞIZ"

lk yarı iyi bir oyun oynadıklarını belirten Tuna, “Oyuna başlangıçta nasıl oynamamız gerektiğiniz, bizim oyunumuzun nasıl olması gerektiği bilerek başladık. İlk yarı bunu yaptık. Ama pozisyon anlamında karşılığını alamadık. Önde baskıyı olması gereken zamanlarda iyi yaptık. Gol atabileceğimiz pozisyonları değerlendirmedik. İkinci yarıya gol yiyerek başladık ama oyun disiplininden kopmadık. Topsuz alanlarda iyiydik. Topa da sahip olarak merkez ve kanatları iyi kullandık. Olması gereken Göztepe'nin biraz altındaydık. Kalan 8 maçlarda neler yapabileceğimizi biliyoruz. 24 puan var önümüzde. Takımımız biliyoruz. Bu 8 haftalık periyodumuzu lider bitirecek potansiyelimiz var. Ligde kalacağız. Buna kenetlenen camia da var” dedi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"