comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Talisca'dan Şenol Güneş'e yanıt: "Transfer görüşmesi yapmadım"

08 Ağustos 2023, Salı 00:40
Talisca'dan Şenol Güneş'e yanıt:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Talisca ile görüştüm. 'Orta yol bulalım, gelmek istiyorum' dedi. Ama iş ekonomiye geldiğinde 10 milyon euro'dan aşağı değil kendisi." diye konuştu. Talisca'dan Şenol Güneş'e yanıt geldi.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Anderson Talisca ile görüştüğünü ve yıldız futbolcunun Beşiktaş'a dönmek istediğini söyledi. Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Güneş, Talisca konusundaki ekonomik engellere dikkat çekti.

"CHAMBERLAIN İLE GÖRÜŞTÜM"
"Chamberlain ile birkaç gün önce ben de görüştüm. Ondan sonraki gelişmeleri bilmiyorum, bekliyoruz. Başka oyuncularla da görüşmeler var. Bazen oyuncular kendileri değerlendirme yapıp gelip gelmeyecekleri değişebiliyor. Biz de ona göre alternatiflere bakıyoruz. O yüzden gecikmeler yaşanabiliyor."

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI SAKİN OLSUN"

"Kulüp başkanını yaralayarak değişiklik istemek bana mantıksız geliyor. Bu işi çözmez. O zaman kongre olacak demektir. Hedefimiz takımı başarılı kılmak. Kongre olsa bu takım yine oynayacak. Eleştiriler bir süre sonra bana gelecek, onun da farkındayım. Beşiktaş taraftarının sakin olması gerekiyor. Şu anda hiçbir şey bitmedi. İşler daha iyi olsun diye yol göstermeye 'evet' diyoruz. Bunu spekülasyon yapıp takım üzerinden başkana getirmek doğru değil. Bu kulübün başkanı her şeyi. Ben de oyuncular da taraftarlar da destek olmak durumundayız. Sürekli eksi şeyler söylemek doğru değil. Başkan başarısız olmak istemez. Başkan da taraftar. Daha iyisi için para harcanacak. Bütçe, ekonomik, idari ve teknik konular bunlar. Buna göre karar veriliyor. Bütçelerin iyi kullanılması bir kulübün en büyük silahıdır. Kulübü daha zor durumda bırakmak istemeyiz. Başarılı olmak için en iyi transferden yanayım. Bunu ben de istiyorum başkan da istiyor. Yapılanlar yeterli olmayabilir. Yıkmak ve yok etmek üzerine bu eleştirileri Beşiktaşlı olmayanlar yapar. Oyuncuların, takımın havasını kaybetmek doğru değil. Transferi eksik yapmışsak, yapmamışsak bizle konuşacak bir şey yok demektir. Yapanları konuşun, rakamlar nedir biz de öğrenelim. Belki o yoldan gideriz. Diğer takımların medya mensupları da bizi konuşuyor."

"TALISCA İLE KONUŞTUM"

"Talisca'yla ben de konuştum. O da gelmek istediğini söyledi ama iş ekonomiye geldiğinde 10 milyondan aşağı değil. 'Orta yol bulalım gelmek istiyorum', bunları söyledi. İstek başka bir şey gerçekler başka bir şey. Avrupa'dan bir oyuncu almak yerine Talisca almak camiaya heyecan katar. Aynı zamanda orta saha ve açık olarak kullanabiliriz. Alırsa başka oyuncu alma diyorum. O tarzda daha uygun fiyata başka oyuncu bulursak yine alırız. 2-3 oyuncu yerine 1 oyuncu almak daha karlı."

TALISCA'DAN ŞENOL GÜNEŞ'E YANIT:

"Son zamanlarda ortaya çıkan yalan haberlerin aksine, herhangi bir transfer görüşmesi yapmadığımı açıkça belirtmek isterim. Ayrıca Al-Nassr'dan ayrılmaya da niyetim yok. Kulübümde çok mutluyum ve sözleşmemi 3 yıl uzattım. Kupalara ve bu sezondaki hedeflerimize odaklanmaya devam ediyorum."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!