comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Talisca'dan Çin basınına itiraf: "Kötü yollara sapıyordum"

29 Temmuz 2018, Pazar 20:46
Talisca'dan Çin basınına itiraf:

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Çin'in Guanzhou Evergrande takımına kiralanan Talisca, Çin basınına bir röportaj verdi ve kariyeri hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta kiralık sözleşmesi bittikten sonra Gungzhou takımına kiralanan Anderson Talisca, Çin basınına bir röportaj verdi ve önemli açıklamalarda bulundu. 

Frikiklerin sırrı nedir?
Kariyerimim ilk günlerinden beri frikikler benim hep gizli silahım olmuştur. Takımımın puan kazanmasına yardımcı olmak için gizli silahımı her zaman kullanabilirim. 

Taraftarlar sana Guangzhou Kulesi lakabını taktı. Ne düşünüyorsun?

"Açıkçası bu lakabı yeni öğrendim. Taraftarların benim için lakab takması güzel bir şey. Onların sevgisine karşılık vermek için çalışacağım. 

Saç şeklin nasıl tasarlandı?

17 yaşındayken Brezilya'da futbol oynarken, bir gün saçlarımı kestireceğim dedim ve bu stili seçtim. Daha sonra da değiştirmedim. 

Çin'de hayat nasıl?

Burası çok sıcak. Zaman zaman 40 dereceyi aşan bir sıcaklık var. Ancak şehir beklediğimden çok iyi ve gerçekten çok eğlendim. Stadın atmosferi harika. Taraftarlar şarkılar söylüyor ve yerinde duramıyorlar.

İdolünüzün Rivaldo olduğu doğru mu?

- Evet. Çin'de onunla tanışabilirsem çok mutlu olurum. Şu anda tabi ki Rivaldo'nun seviyesinde değilim ama umarım bir gün onun seviyesine gelirim. 

Çocukluğunuz nasıl geçti?

- Köklerimi asla gizlemedim. Çocukken ailem boşandı. İki erkek ve bir kız kardeşim var. Kendimi futbola verdim. Kazanmak için hep savaştım. Uzun yıllar zor dönemden geçtim ve az daha kötü yollara sapıyordum. Ancak şu anda hayatın bana verdiği her şey için minnettarım. Ben ve ailem iyi bir yaşam sürüyoruz. Bunun için her zaman minnettarım. 

Talisca son olarak Çin'e gelmeden önce "Paulinho ve Augusto ile konuştum. Onlara buradaki yaşamı, futbol sordum. Bana tavsiyeler verdiler. Şimdi Çin'deyim. Umarım Çin futbol tarihine geçerim. Bunun için çok çalışacağım." ifadelerini kullandı. 
 

Talisca'nın Çin'de attığı goller


Geçen sezon Beşiktaş'ta 47 maçta 20 gol atan ve sergilediği performansla Brezilya Milli Takımına kadar yükselen Anderson Talisca, Çin Ligi'ndeki ilk 2 maçta son derece etkili bir performans ortaya koydu. 

Guangzhou Evergrande'nin Chogqin Lifan'ı 5-0 mağlup ettiği maçta takımı adına 2 gol kaydeden Anderson Talisca, 2. maçında 5 gole ulaşmış oldu. Anderson Talisca, Lifan karşısında 70. ve 84. dakikada skoru maçın 4. ve 5. golünü atan isim oldu.

Anderson Talisca'nın takımı Guagzhou Evergrande, gelecek hafta Tianjin Teda takımıyla karşı karşıya gelecek.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"