comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Tahkim Kurulu, Beşiktaş - Göztepe maçı kararını açıkladı

27 Şubat 2020, Perşembe 18:31
Tahkim Kurulu, Beşiktaş - Göztepe maçı kararını açıkladı

TFF Tahkim Kurulu, Gençlerbirliği-Gaziantep FK ve Göztepe-Beşiktaş maçları için yapılan kural hatası itirazlarını değerlendirdi.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi Göztepe maçı için Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği karara itiraz etmiş ve kural hatası konusunu TFF Tahkim Kurulu'na taşımıştı. Tahkim Kurulu, Gençlerbirliği-Gaziantep FK ve Göztepe-Beşiktaş maçları için yapılan kural hatası itirazlarını reddetti.
 

Beşiktaş - Göztepe maçında kural hatası var mı?


Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 13.02.2020 kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 27.02.2020 Perşembe günü saat 15:00'de TFF Vekilleri Av. Hazer Akil, Av. Ali Emrağ, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Vekilleri Av. Koray Akalp, Av. Süheyla Begüm Acar, Av. Kemal Deniz Çiftçi ve kulüp yöneticisi Kemal Erdoğan'ın hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;
- TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin itirazının reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.

GAZİANTEP FK - GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI KARARI

Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 13.02.2020 kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 27.02.2020 Perşembe günü saat 15:30'da TFF Vekilleri Av. Hazer Akil, Av. Ali Emrağ, Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.'nin Vekilleri Av. Cengiz Gümüştaş ve Av. Murat Can Kavak'ın hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;
- TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.'nin itirazının reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ'IN 18 ŞUBAT TARİHİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA:

26.01.2020 tarihinde Kulübümüz ile Göztepe A.Ş. arasında İzmir Gürsel Aksel Stadyumu'nda oynanan Süper Lig Cemil Usta Sezonu 19. hafta müsabakasının sonucunun futbolcular dışındaki unsurlarca doğrudan etkilenmesi tüm kamuoyunun malumudur.

"YAYINCI KURULUŞUN GÖRÜNTÜLERİNDE ŞÜPHEYE MAHAL VERMEYECEK ŞEKİLDE NETTİR"

Bahsi geçen maç ile ilgili itirazımızı TFF Yönetim Kurulu, 13.02.2020 tarihinde reddetmiş, TFF Genel Sekreterliği'nin tarafımıza göndermiş olduğu yazıda maçın hakeminin raporuna değinilmiştir.

Hakem, raporunda “Göztepeli oyuncunun topa hakim olduğuna kanaat getirdiğim anda düdüğümü çalarak oyunu durdurdum” demiştir. Top havadayken düdüğünü çalmaya başlayan hakemin TOPUN BAŞKA BİR FUTBOLCUYA DOKUNMADAN ÖNCE OYUNU DURDURDUĞU YAYINCI KURULUŞUN GÖRÜNTÜLERİNDE ŞÜPHEYE MAHAL VERMEYECEK ŞEKİLDE NETTİR.

"TCK KAPSAMINDA SUÇ TEŞKİL ETMEKTEDİR"

Müsabaka hakemi Hüseyin Göçek'in gerçekleşen olayları değiştirerek tamamen yanlış bir biçimde raporlaması, kamu görevlisi olması nedeniyle aynı zamanda TCK kapsamında da suç teşkil etmektedir. Göçek, eşitlik ve dürüstlük ilkelerine ayrkırı davranmış, bunun sonucunda genç meslektaşları başta olmak üzere taraftar ve seyircilere örnek olma yükümlülüğünü açık şekilde ihlal etmişir.

"CEZALANDIRILMALARINI TALEP EDİYORUZ"

Bu sebeplerle Hüseyin Göçek'in ve TFF Yönetim Kurulu'nun aldığı kararda sundukları ek rapor ile Göçek'in beyanını doğruladıklarını belirten müsabakanın yardımcı hakemleri, 4. hakemi, VAR ve AVAR hakemlerinin TFF Etik Kurulu'na sevk edilmeleri ve etik dışı eylemleri nedeniyle cezalandırılmalarını talep ediyor, konu ile ilgili dilekçemizin TFF Başkanlığı'na sunulduğunu kamuoyuna duyuruyoruz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!