comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'in en iyi şutörleri...

21 Mayıs 2018, Pazartesi 19:17
Süper Lig'in en iyi şutörleri...

Süper Lig'de 2017-2018 sezonu geride kalırken ligin en çok şut atan futbolcularını mercek altına aldık.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu sona erdi. Ligimizin en çok şut çeken futbolcularını mercek altına aldık. Anderson Talisca, Bafetimbi Gomis, Emre Akbaba, Edin Visca ve Burak Yılmaz en çok şut atan isimler oldular.

EN ÇOK ŞUT ÇEKEN ANDERSON TALİSCA
Whoscored'ın verilerine göre Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Anderson Talisca bu sezon 135 şut çekerken bunlardan 75'ini ceza sahası dışından attı.

Bu şutlardan 14'ü ağlara göndermesini bilen Talisca, 135 şutta 51 isabet sağlarken 49 şutu isabetsiz oldu ve 35 şutu da savunma oyuncuları tarafından bloke edildi. Talisca şutlarının 101'ini sol ayağı ile atarken, 28'ini kafayla ve sadece 6 tanesini sağ ayağı ile attı.

BAFETİMBİ GOMİS'İN ŞUT PERFORMANSI

Talisca'dan sonra en çok şutu 128 kez ile Bafetimbi Gomis atarken bunlardan 29'unu ağlara göndermesini bildi. Gomis şutlarının 82'sini sağ, 30'unu sol ayağı ile vururken 16 da kafa şutu attı. Gomis isabet konusunda Talisca'yı geçerken şutlarının 57'si isabetli, 43'ü ibabetsizdi. 28 şutu ise blokta kaldı.

Fenerbahçe'den transferde Emre Akbaba hamlesi

EMRE AKBABA'DA BÜYÜK GELİŞİM

Alanyaspor'un yıldız futbolcusu Emre Akbaba bu sezon performansını aldığı sorumluluğa borçlu. Şut atmaktan korkmayan Emre Akbaba, 4 büyük takım ve Trabzonspor'u ayırırsak, Anadolu takımı futbolcularına göre oldukça yüksek bir şut deneme istatistiğine sahip.

Tam 100 şut çeken Akbaba, bu sezon isabet konusunda da kendisini geliştirdi. Geçen sezon 78 şut atan Emre bunların 35'ini dışarı vurmuş, 22'sinde isabet sağlamış ve 21 kez de şutları bloklanmıştı. Şut konusunda bu sezon kendisini çok geliştiren Emre hem şut sayısını arttırdı hem de daha isabetli şutlar atmaya başladı.

Bu sezon şut isabeti konusunda Talisca ve Gomis'i sollayan Emre'nin şutlarının 24'ü isabetsiz 50'si isabetliydi. 26 şut da rakip savunmalar tarafından bloke edildi. Emre Akbaba şutlarının sadece 9'unu sağ ayağı ile vururken 100 şuttan 14 gol çıkarmayı bildi. 

VİSCA'NIN FARKI ÇİFT AYAK! 

4. sıradaki Edin Visca, kariyerinin en skorer sezonunu geçirirken 99 şut attı. Bunların 62'sini sağ, 36'sını sol ayağı ile vuran Visca, diğer şutörlerin aksine zayıf ayağını da daha iyi kullanması ile öne çıkıyor.

Visca'nın şutlarının 44'ü isabetli, 31'i isabetsiz ve 24'ü de rakip savunmalarda kaldı. Yıldız oyuncu bu sezon 9 gol atarken 16 da asist yaptı. 

BURAK YILMAZ'IN GÜCÜ CEZA SAHASI

Süper Lig'in en çok şut atan 5. futbolcusu Burak Yılmaz ise farkını ceza sahasındaki etkinliği ile ortaya koyuyor. Şutlarının sadece 17'sini ceza sahası dışından atan Burak, tıpkı Gomis gibi bir ceza sahası içi golcüsü. 

Burak'ın bir becerisi de şutlarının bloklanamıyor olması. Diğer 4 futbolcunun şutları en az 24, en çok 36 kez blokların Burak Yılmaz'ın sadece 10 şutu bloklanabildi. Burak 90 şuttan tam 23 gol çıkarmayı becerirken yine bitiriciliğini konuşturdu. Tecrübeli oyuncunun şutlarının 47'si isabetli, 33'ü isabetsizdi. Burak şut çeşitliliği olarak da dengeli bir tarza sahip. 23 kafa ile 22 de sol ayağı ile şut atan Burak 45 kez de sağ ayağı ile şut attı.
Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"