comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'in çilingirleri Ricardo Quaresma ve Younes Belhanda

20 Mayıs 2018, Pazar 13:32
Süper Lig'in çilingirleri Ricardo Quaresma ve Younes Belhanda

Süper Lig'de 2017-2018 sezonu geride kalırken ligin en çok kilit pas atan futbolcularını inceledik. 

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu geride kaldı. Galatasaray şampiyon olurken, Fenerbahçe 2. Başakşehir 3. ve Beşiktaş da 4. oldu. Süper Lig'de ilk olarak yaratıcılıklarıyla ön plana çıkan isimleri inceledik. Younes Belhanda, Ricardo Quaresma ve Mathieu Valbuena öne çıkan isimler oldular. 


Süper Lig'in en çok kilit pas atan futbolcuları


Bu sezon Süper Lig'de sadece 26 maça çıkan 34 yaşındaki Quaresma tam 81 kilit pas attı ancak bu kilit pasların sadece 8'i gole çevrilebildi. Beşiktaş'ta bu sezon yaşanan forvet formsuzluğu, Quaresma'nın kilit paslarını da vurdu.

Quaresma ile birlikte zirveyi paylaşan diğer isimse Younes Belhanda oldu. Belhanda da 81 kilit pas atarken bu paslardan 8 asist çıktı. 
BATALLA YILLANMIŞ ŞARAP GİBİ

Bursaspor'da son sezonunu yaşayan Pablo Batalla da 76 kilit pas ile 3. sırada yer aldı. 34 yaşındaki tecrübeli yıldız 7 asistle sezonu noktaladı.

Alanyaspor'un genç yıldızı Emre Akbaba 68 kilit pasla 4. sırada yer alırken tam 10 asist yaptı. 5. sıradaki Edin Visca ie 15 asistini 67 kilit pastan çıkarmasını bildi. 


Mathieu Valbeuna'nın kilit pasları


Öte yandan genel toplamda ilk 5'e giremeyen ve 6. sırada kalan Valbuena'nın da 66 kilit pası bulunuyor. Valbuena'nın özelliği ise bu 5 rakibine oranla çok az süre almış olması. Eğer tüm futbolcular aynı süreyi almış olsaydı bu alanda lider Valbuena olacaktı. Yani ligimizde en az 10 maç çıkmış tüm futbolcuların 90 dakika başına kilit pas oranlarını çıkardığımızda 90 dakika başına 3.8 kilit pas atan Valbuena ilk sırada yer alıyor. Onu 3.6 ile Quaresma takip ederken. Ortama 3 ile de Belhanda ve Kasımpaşa'dan Markus Neumayr geliyor.

Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!