comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'e geldiler; milli oldular

20 Mart 2018, Salı 13:57

Süper Lig'de gösterdikleri performans sayesinde ülkelerinin milli takımına çağrılan oyuncular derledik. İşte Süper Lig'de parlayıp ilk kez milli formayı sırtına geçiren isimler...

FutbolArena Detay  - Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş formasını giyen Anderson Talisca'nın Brezilya Milli Takımına seçilmesinin yankıları sürerken Süper Lig'de gösterdikleri performansla ilk kez milli takıma çağrılan oyuncuları derledik.

Her ne kadar Süper Lig, Avrupa'nın majör ligleri arasında gösterilmese de son dönemde gelen oyuncular sergiledikleri performansla milli takımın kapısından içeri girmeyi başardı.
 

Süper Lig'deki performanslarından sonra milli olan futbolcular


Bunlardan en bilinen örnek de Bruma oldu. 2014 yılında Galatasaray'a gelen Portekizli oyucnu ilk sezonunda beklentilerin uzağında olsa da sonradan açıldı ve ilk kez Galatasaray forması giyerken Portekiz Milli Takımı'na seçildi.
BOBO DA MİLLİ OLMUŞTU

Bir başka örnek de Beşiktaş'tan... Talisca'yı 4 sene sonra Brezilya Milli Takımına gönderen Beşiktaş'ta 2006 yılında Bobo da aynı sevinci yaşamış ve Bobo ilk kez milli olmuştu.

Pedro Franco ve Galatasaray ile Çaykur Rizespor formaları giyen Viktoria yine Süper Lig macerasındaki gösterdikleri performansla Kolombiya formasını ilk kez sırtlarına geçirmişlerdi.

Süper Lig'e geldikten sonra milli takıma çağrılan futbolcular

Bruma - Portekiz 
Pedro Franco - Brezilya
Emmanuel Emenike - Nijerya
Isaac Promise - Nijerya
Victoria - Kolombiya
Johannes Hopf - İsveç
Bobo - Brezilya

Spor Toto Süper Lig ile ilgili haberlere Spor Toto Süper Lig Haberleri sayfamzıdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.