comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'de şampiyonluk puanı düşüyor! İşte rakamlar (Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Başakşehir)

05 Mayıs 2018, Cumartesi 19:45
Süper Lig'de şampiyonluk puanı düşüyor! İşte rakamlar (Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Başakşehir)

Spor Toto Süper Lig'de 32. hafta heyecanı devam ederken bu sezon yaşanan kıran kırana şampiyonluk yarışı şampiyonluk barajı puanını da önceki yıllara göre düşürdü. İşte son 5 yılın rakamları

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de 32. haftanın perdesi açılırken şampiyonluk yarışı nefesleri kesmeye devam ediyor. Medipol Başakşehir'in puan kaybetmesiyle birlikte Galatasaray'ın şampiyonluk şansı artarken Fenerbahçe ve Beşiktaş da yarışı geriden takip ediyor.
 

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı


Spor Toto Süper Lig'de uzun yıllardır 4 takımın şampiyonluk şansının son haftalara kadar sürdüğü bir sezon yaşanmamıştı. Bu durum şampiyonluk puanı barajını da önceki sezonlara göre düşürdü. Şu anda maç eksiğiyle averajla lider olan ve şampiyonluğu şansı en fazla bulunan takım pozisyonundaki Galatasaray kalan 3 maçını kazansa bile önceki 3 sezonun şampiyonlarından geride kalacak. 

Spor Toto Süper Lig'de 2014-2015 sezonunda Galatasaray şampiyon olmuş ve ligi 77 puanla bitirmişti. Son 2 sezonun şampiyonu Beşiktaş ise sıra sıra 77 ve 79 puan almıştı. Galatasaray geride kalan haftalarda 9 puan alması takdirde bile son 3 sezonn gerisinde kalacak. Galatasaray 9 puan alırsa şampiyon olduğu 2012-2013 sezonunu (71) ve Fenerbahçe'nin (74) mutlu sona ulaştığı 2013-2014 sezonu geride bırakacak.
Galatasaray Haberleri FutbolArena'da 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"