comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'de isabetli pas Beşiktaş orta sahasından sorulur!

08 Kasım 2017, Çarşamba 19:23
Süper Lig'de isabetli pas Beşiktaş orta sahasından sorulur!

Süper Lig'de pas isabet oranlarını inceledik ve Beşiktaş orta sahası son yıllarda olduğu gibi bu sezon da isabetli pas konusunda fark yarattı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu ilk 11 haftası geride kalırken, Milli Takım arasına gidildi. Geride kalan 11 haftada istatistikleri incelediğimiz son şampiyon Beşiktaş'ın isabetli pas konusunda yine fark yarattığını gördük. Özellikle Atiba Hutchinson zirvede tek başına... 


Beşiktaş'ta Atiba'nın pas isabet oranı


Beşiktaş'ın tecrübeli yıldızı Atiba Hutchinson, Süper Lig'de pas isabet oranı en yüksek futbolcu. Atiba bu sezon da %94.6'lık pas isabet oranı ile neredeyse hatasız oynamaya devam ediyor. 

Atiba'yı bu sezonki performansıyla dikkat çeken Tolgay Arslan takip ediyor. Tolgay'ın pas isabet oranı da %91.3
Bu ikiliyi bir stoper takip ediyor. Galatasaray'ın bu sezon çıkış yapan futbolcularından olan Serdar Aziz %91.1'lik pas isabet oranı ile oynadı. Onu yine bir diğer Galatasaray stoperi Denayer takip ediyor. Denayer'in pas isabet oranı da %90.2. 5. sırada Antalyaspor'un İsviçreli stoperi Johan Djourou %90.1 ile 5. sırada yer alırken 6. sırada da yine bir Galatasaraylı Fernando bulunuyor. Fernando'nun pas isabet oranı %90. 

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)