comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig hakemlerinden TFF'ye sürpriz başvuru

27 Aralık 2019, Cuma 13:22
Süper Lig hakemlerinden TFF'ye sürpriz başvuru

Süper Lig'de görev yapan hakemler, VAR kayıtlarıyla ilgili TFF'ye başvuruda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de son haftalarda yaşanan hakem kararlarının ardından VAR konuşmalarının kamuoyu ile paylaşılması gündeme gelmişti. Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisi sonrası yaptığı başvuruya diğer kulüplerden de destek gelmişti. Bu gelişmelerin arasında sürpriz bir kararla hakemlerin de TFF'ye öneride bulunduğu iddia edildi. 

"VAR KAYITLARI AÇIKLANSIN"
Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Süper Lig'de görev alan hakemler MHK ile yaptığı görüşmede VAR kayıtlarının açıklanması önerisinde bulundu. Süper Lig hakemlerinin yapılan görüşmede, "Her büyük maçtan sonra kulüpler, VAR kayıtlarının paylaşılmasını istiyor. IFAB ve VAR protokolüne göre kayıtlar açıklanamıyor ama Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK uygun görürse kulüp yöneticileri istedikleri maçın kayıtlarını Riva'ya gelerek dinleyebilir. Bizim kayıtlarla ilgili hiçbir çekincemiz yok. Fakat bizler kurallar gereği medyaya açıklama yapamıyoruz. Süper Lig'de bu uygulama hayata geçirilirse hem bizler zor durumda kalmaktan kurtuluruz hem de kulüpler pozisyonlarla ilgili tüm diyaloglara ulaşabilirler" ifadelerini kullandıkları belirtildi.
 

Fenerbahçe-Beşiktaş derbi var kayıtları


Fenerbahçe derbisindeki hakem kararlarına tepki gösteren siyah beyazlı yönetim, TFF'ye yeni bir yazı daha gönderdi. Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderilen yazıda eğer tekrar cevap gelmemesi durumunda Cumhuriyet Başsvcılığına'na suç duyurusunda bulunacağı belirtildi. 

Yapılan açıklamada, "Talebizimin kabulünü, talebimiz ile ilgili her ne kadar verilecek olursa olsun, Tahlim Kurulu'na müracaatımız engellenmeyecek bir biçimde karar oluşturularak tarafımıza tebliğini, tüm bunlar için ilgi yazımız sonrasında cevapsız geçirilen süreyi de dikkate alarak 24 saat daha bekleyeceğimizi, aksi takdirde TFF Yönetim Kurulu'nun tüm üyeleri ile diğer kurullardaki ilgililer hakkında başta anayasal hak arama hürriyetimizin kısıtlanması ve görevi ihmal olmak üzere bilcümle suç işlendiğinden bahisle yasal yollara başvurularak Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacağının bilinmesini talep ve beyaz ederiz." ifadeleri yer aldı. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)