comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Suat Arslanboğa iddiası! "VAR hakemi uyardı"

03 Ekim 2019, Perşembe 16:08
Suat Arslanboğa iddiası!

Milliyet yazarı Bilal Meşe, profesyonel hakemlik sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Süper Lig'de oynanan Beşiktaş - Başakşehir maçında sergilediği performansla eleştirilen ve MHK tarafından profesyonel hakemlik sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa'nın söz konusu karşılaşmada VAR hakeminin uyarısına rağmen pozisyonu izlemediği iddia edildi.

Bilal Meşe'nin Milliyet Gazetesi'ndeki yazısı
"Beşiktaş-Başakşehir maçını yöneten hakem Suat Arslanboğa'nın profesyonel sözleşmesi iptal edildi. Evet, kötü bir yönetim gösterdi, MHK'nin bu kararı doğrudur. Hiçbir oyuncu, hakeme el-kol hareketi yapamaz, tacizde bulunamaz. Çünkü ona yapılan TFF'ye, hakem camiasına ve MHK'ye yapılmıştır..

İkincisi Douglas'ın Gulbrandsen'le girdiği pozisyon var. Son adam ve kırmızı kartı gerektiriyordu, vermedi, hemen maçı bitirdi. Peki VAR, Arslanboğa'yı niye uyarmadı? Araştırmalarımda VAR'ın uyardığını ama Arslanboğa'nın bunu kulak arkası ettiğini biliyorum.

Hakemlerimizin aldıkları maaşlar küçümsenemez seviyede. 11 bin lira alıyorlar, gözümüz yok, daha çok kazansınlar. Valla geçmişte hakemlere yapılan tacizler o kadar çoktu ki, hangisini yazsak?

Neyse, bakın ey sevgili profesyonel ve diğer hakemlerimiz, aklınızı başınıza toplayın, doğru düdükler çalın, arkanızda VAR gibi bir sistem var, daha ne istiyorsunuz? Valla MHK, hakem hataları konusunda çok kararlı ve de gözünü karartmış, bilesiniz!"
 

Suat Arslanboğa'nın yönettiği maçlar


TFF'nin açıklamasında, "Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi dün fesih edildi." ifadeleri kullanıldı.

Suat Arslanboğa, Süper Lig'de bu sezon Göztepe ile Denizlispor ve Beşiktaş ile Başakşehir arasında oynanan ve beraberliklerle sonuçlanan maçları yönetmişti. Suat Arslanboğa özellikle Beşiktaş - Başakşehir maçındaki yönetimi nedeniyle eleştirilmişti.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)