comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Spor yazarlarının Atiker Konyaspor - Beşiktaş maçı yazısı

08 Ekim 2018, Pazartesi 09:26
Spor yazarlarının Atiker Konyaspor - Beşiktaş maçı yazısı

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Beşiktaş, deplasmanda karşılaştığı Atiker Konyaspor ile 2-2 berabere kaldı. Spor yazarları maçla ilgili köşelerinde değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Atiker Konyaspor ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Spor yazarları Atiker Konyaspor - Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi.
 

Spor yazarları Atiker Konyaspor - Beşiktaş maçı için ne yazdı?


ERMAN TOROĞLU - GÜNÜN ADAMI ÇALIMBAY - SABAH

Dünün adamı Fatih Terim'di… Bugünün adamı Rıza Çalımbay… Birisi artı, birisi eksi yöndü. Konya-Beşiktaş maç 2-2'yse Rıza Çalımbay'ın eseridir. Takım dışarıdan böyle idare edilmez! Sahanın en iyi oynayan adamı, Konyaspor'u yönlendiren adamı ilk değişiklik olarak dışarı alıyorsun. Şenol Güneş'e sorsan "Hangisini alayım?" diye "Milosevic'i al" derdi. Şenol Güneş de akıllılık yaptı Quaresma atılacaktı onu aldı. Aslında atılabilirdi de... Bakınız Çalımbay o değişikliği yaptı, Güneş hamlelerini yaptı iş ne hale geldi! Rıza Çalımbay'ın yaptığı iş olacak değil. Rakip 10 kişi oynuyor. Tamam Rıza hoca takımı koşturuyor ama başka şeyler de lazım. Dün aldığı maçı verdi.
METİN TEKİN - GERİYE YASLANMAK NEDEN? - SABAH

10 kişi kalmasına rağmen Beşiktaş iyi mücadele etti. Maçın son bölümüne girilirken de beceri ve oyuncu kalitesiyle oyunu 2-1 e getirdi... Özellikle Lens ve Gökhan Gönül'ün sergilediği performans Beşiktaş'ın maça tutunup, öne geçmesinde etkili oldu. Ama kalan bölüm 10 kişi olan Beşiktaş'ın oyunu bitirmesine yetmedi ve golü yedi. Tam da oyun elinizdeyken Love çıktı, Roco girdi. Bu da geriye yaslanıyorsun demek. Böyle bir klişeyi yapmak zorunda mıydınız? Günün sonunda 28. dakikada 10 kişi kaldım, 1-0 mağluptum, sonunda berabere bitirdim karlıyım diyebilirler ama maçı 2-1 getirdikten sonra buna tamamdır demek Beşiktaş için kolay değil.

CEM DİZDAR - BEŞİKTAŞ'A YAZIK OLDU - FANATİK

Bilinir, Rıza Çalımbay takımları birbirine yakın duran bunu da kendi alanında uygulayan oyunculardan kuruludur. Bir diğer bilgi, yaş ortalamasının getirdiği zorunlulukla Beşiktaş'ın ilk devreleri uykuda geçirmeye çalıştığıdır. Oyun kurucusuz Beşiktaş'ta Ljajic ile Love'ı takımlarından koparan Konya oyunun boyunu uzatarak rakibini geri koşturdu. Bir de Vida ilk yarım saat dolmadan hem kendini attırıp hem de gole sebebiyet verdi. 50'den sonra eksik Beşiktaş oyunu kurgular gibi olduysa da bu kez de sahadaki oyuncuların hızı önde etkili olmalarına yetmedi. Ta ki, Oğuzhan girene kadar. Önce Caner'le onun iş birliğinden bir gol çıkardı Beşiktaş. Ardından bir baskın hücumda yedekten gelen Lens'le ikiyi yaptı. Ancak onlar da tıpkı Konya gibi skoru koruma derdine düşünce canlarını dişlerine takarak kazanmaya yaklaştıkları maçı neredeyse kaybedeceklerdi.

ATİLLA GÖKÇE - NEREDE O ESKİ BEŞİKTAŞ - MİLLİYET

Neyse ki kenarda Şenol Güneş var. Bu çılgın tabloyu değiştirmek için devre arasında gerekli operasyonu yapıyor. Q7 yerine Lens'i sürüyor sahaya. Güneş'in asıl hamlesi 75'de Llajic'le Oğuzhan'ı değiştirmesi. İşte kaybolan kimliğin yakalandığı karar bu. Önce Oğuzhan usta bir asistle Vagner Love'ın kafasını kullanmasına (!) yardımcı oluyor. Sonra da Babel'in asistiyle Lens'in galibiyet golü. Bitmedi ama... Konyaspor adına giden maç geri geliyor. Kimse yanılmasın. Kurtarılmış maç bu... Muhteşem geri dönüş filan değil. Beşiktaş'ın gerçekleri “kendi sıra” devam ediyor. Gelelim Ümit Öztürk'ün ikinci penaltı kararına... Yersiz, gereksiz ve yanlış kendini bırakıveriyor.. Ümit Öztürk'ten bir yanlış daha! Bu arada video başında Mete Kalkavan'ın bulunduğunu öğreniyoruz. Şşşt.. Sessiz olun... Hocamız uyuyor.Ümit Öztürk 13 sarı 1 kırmızıyla  maçı bitiriyor. Bu bir rekor! Kart görmeyen futbolcular soruyor : Hani bana, hani bana!.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.