comScore
1 / 11

Spor yazarları Trabzonspor - Beşiktaş maçı için neler dedi?

FutbolArena - Spor yazarları, Beşiktaş’ın Trabzonspor’a deplasmanda 2-1 yenildiği maçın ardından çarpıcı yorumlarda bulundu.

2 / 11

ALİ ECE - MODEL ALINIR (FANATİK)

<h2>ALİ ECE - MODEL ALINIR (FANATİK)</h2>
Trabzonspor ilk 30 dakikada iyi bir baskı kurdu. Beşiktaş ise o periyotta çok top kaybetti, Dorukhan’ın rakip baskısından çıkmakta belirleyici olan çift yönlü dinamizmini çok aradı. İlk yarının son 15 dakikasında Atiba bir süre Dorukhan’ın işini üstlenince oyun görece olarak dengelendi. 42’de Atiba’nın geliştirip Güven’in olgunlaştırdığı pozisyonda Beşiktaş ilk net fırsatını Burak’la yakaladı. O pozisyondaki süper reaksiyonuyla Uğurcan neden Avrupa devlerinin onu izlediğini bir kez daha gösterdi. İlk yarıda Karius da çok iyiydi. Yusuf’un golünde Karius’un yapabileceği pek bir şey yoktu, yetenekli solak orada yapılabilecek en iyi vuruşu yaptı. Karius 59-62 arası yaptığı iki kritik kurtarışla Beşiktaş’ı oyunda tutan isimdi zaten. İkinci yarı başındaki değişiklikler Trabzonspor’un baskısını kırdı, topun Beşiktaş’a geçmesini sağladı ama yenilgiyi önleyemedi. Uğurcan’dan Yusuf’una Trabzon’un gençleri çok etkileyicilerdi.
3 / 11
Gecenin sorusu

Beşiktaş yönetimi Dorukhan’ı 7 milyona satarsa, o parayla Dorukhan’ın yerini dolduracağına emin mi?

Maçın starı

Yusuf, Abdülkadir, Uğurcan... Trabzon’un gençleri her hafta daha da yıldızlaşıyorlar.
4 / 11
Maçın olayı

Fırat Aydınus’un iki kez oyunculara çarpması. Hakemliğe yetenekli ender faal Türklerden birisi Fırat, fiziksel durumunu düzeltmesi gerekiyor.

Kısa mesaj

Bu yaz değilse ne zaman Beşiktaş sürdürülebilir başarı adına yeni bir özkaynak devrimi başlatacak?
5 / 11

ERMAN TOROĞLU - SKORA ALDANMAYIN (FOTOMAÇ)

<h2>ERMAN TOROĞLU - SKORA ALDANMAYIN (FOTOMAÇ)</h2>
Bu sene seyrettiğim en kötü Beşiktaş...

Bu sene seyrettiğim en iyi Trabzonspor...

Bu sene seyrettiğim sahadaki bütün futbolcuların oyun alanlarını kapatarak, oyunun içine etmeye çalışan Fırat Aydınus...

Maçın skoruna aldanmayın, daha farklı olması gerekirdi. Trabzonsporlu futbolcular, hem göze hoş gelen bir futbol oynadılar hem de neticeye ulaştılar. Çok kaliteli futbol ayakları var. Mesela Yusuf ve Abdülkadir Ömür.. Bunlar yurt dışında olsalar 50-60 milyon Euro’dan aşağıya etmezler. Sonunda Trabzonspor doğru yolu buldu. Bu Türk futbolu için de büyük avantajdır. Çünkü bu Trabzon şehri adeta bir madenin üzerinden oturuyor. Buradan daha ne Yusuf’lar, ne Abdülkadir’ler daha çıkacaktır..
6 / 11
Ama sakın geçmiş başkanları gibi başkanlar çıkmasın. Trabzonspor’un parasını har vurup harman savurarak, Trabzonspor kulübünü süründürenler.
Allah onları bildiği gibi yapsın!

2-3 transferle bu Trabzonspor’un önü çok açılır. Ve mutlak surette her zaman ilk 4’e oynarlar.
7 / 11
Sahadaki futbolcuların alanını kapatıp, futbolcularla ve topla çarpışıp hem hakemliği, hem futbolcuları hem de oyunu katleden hakem de; artık aynaya baksın ve bence "yeter" desin! Rodallega o kadar sinirlendi ki; belki de 1 gole mani oldun, bu yüzden seni bayağı bir itti. Hiçbir şey yapmadın, yapamadın..

Niye?

Yaptığın haltları biliyordun da, ondan!

Beşiktaş’ın seneye işi çok zor. 4 yıllık teknik adamları gidiyor, para yok gibi bir şey, ligi üçüncü mü dördüncü mü bitirecekler belli değil; Allah onların da yolunu açık etsin..
8 / 11

AHMET ÇAKAR - BEŞİKTAŞ TATİLDE (SABAH)

<h2>AHMET ÇAKAR - BEŞİKTAŞ TATİLDE (SABAH)</h2>
Önce şunu söyleyeyim, Trabzonspor çok iyi oynadı. Hem canla başla mücadele ettiler hem büyük bir coşku içindeydiler hem de dikine çok şey yapmak istediler.

İlk yarıya bakıyoruz, maçın mutlak hakimi Trabzonspor.

Çok pozisyon buldular mı, hayır. Sadece Karius’un kendi sol üst köşesinden çıkardığı muhteşem bir kurtarışı var.
9 / 11
Ama sürekli zorlayan, ceza alanı içinde çok fazla topla buluşan Trabzonspor, aslında pekala ilk yarıda rahatlıkla öne geçebilirdi. Yine bu yarıda Beşiktaş’ın çok az atağı var ama Burak ile buldukları var ki çok önemliydi.

Klasına yakışır şekilde aldı, soluna döndü ama Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan, açığı kapatıp topu kurtardı.

İkinci yarıya Trabzonspor adeta golle başladı. Abdülkadir Ömür en az 40-50 metre topu sürdü, zorladı, sıfıra indi, harika bir orta ile Novak’a golü attırd
10 / 11
Bu dakikadan sonra belki topla daha çok oynayan Beşiktaş’tı ama Trabzonspor yakaladığı toplarla çok çabuk ve dikine çıkarak etkili oldu.

Beşiktaş dün gece kötüydü ama her şeye rağmen puan alabilirlerdi. Ljajic girdi, ceza alanında topu kaybeder gibi oldu, Kagawa’ya çıkardı, o da golü yaptı.

Ama Trabzonspor dedik ya, bazı ayakları müthiş yetenekli ve çok iyi oynadılar.
11 / 11
Bunlardan biri de Yusuf. Top ayağına yapışıyor ve yakışıyor. Çok da iyi vuruyor. Nitekim dün gece önce vurdu, direkten döndü. Birkaç dakika sonra ise Karius’u gördü, ’biraz ileride’ diye düşündü ve harika vurdu. Sonuçta Trabzon, Beşiktaş’ın son haftada puan kaybetmesini bekleyecek. Galiba Beşiktaş ruhen tatile çıkmış bile.

Hakem Fırat Aydınus, ufak tefek hatalarına rağmen çok başarılı bir maç yönetti.

Sakin, oyunculara yaklaşımı iyi ve kararlarındaki isabet yüzdesi fazlaydı.