comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Spor Yazarı Oku: Metin Tekin'den Quaresma'ya "Frikikleri Ljajic atmalı"

30 Eylül 2018, Pazar 09:10
Spor Yazarı Oku: Metin Tekin'den Quaresma'ya

Beşiktaş, Süper Lig'in 7. haftasında, sahasında ağırladığı Kayserispor'u 2-0 mağlup ederken Metin Tekin karşılaşmayı ele aldı.

FutbolArena - Süper Lig'in 7. haftasında Beşiktaş ile Kayserispor ile karşı karşıya geldi. Beşiktaş, sahadan 2-0 galip ayrıldı. Bu müsabakayı Metin Tekin kaleme aldı.
 

Spor Yazarı Oku: Metin Tekin'in bugünkü yazısı (30 Eylül Pazar)


Metin Tekin, Sabah Gazetesi için kaleme aldığı yazıda, Beşiktaş'ın Kayserispor karşısındaki performansını değerlendirdi.

Beşiktaş'in yedinci haftadaki oyununda diğer haftalara göre en büyük farkın, belki de düzelen zeminle başlayan savunmadan oyun kurulumunda "Bu işi pasla yapacağız" diyen anlayış olduğunu vurgulayan Tekin, Şenol Güneş'in bu konuda Pepe ve Vida'yı uyardığını vurguladı.
Yazının son kısımda Quaresma'nın frikikleri Ljajic'e bırakması gerektiğinden de bahseden Tekin; "Quaresma'nın performansı açısından ise evet, birlikte oyundan zaman zaman uzaklaşıp bireyselliği öne çıkarabiliyor ama hâlâ oyunu çözmede önemli bir unsur. Yine de bence artık frikikler Adem Ljajic de geldikten sonra sahibini bulmalı. Bu da yavaş yavaş olacaktır sanırım.".

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!